https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber 2023’te dünyanın en büyük kripto para birimleri

2023’te dünyanın en büyük kripto para birimleri


 • Milyonlar para kazanmak için kripto para piyasalarına yöneldi.
 • Kripto para birimleri dünyada sadece dokuz ülkede yasaklanmıştır.
 • Analistler, Bitcoin ve Ethereum’un bir süre daha birinci ve ikinci sıraları tutacağı konusunda hemfikir.

Dijital para birimleri olarak da bilinen kripto para birimleri, modern çağda finans manzarasını tamamen değiştirdi. Bu yenilikçi varlıkların ortaya çıkması nedeniyle küresel finansal sistem değişti.

Bitcoin ve diğer dijital varlıklar, devrim niteliğindeki blockchain teknolojisini kullanır. Blockchain, tüm işlemleri doğrulayan güvenli bir genel defterdir.

Müdahale edilemeyen veya değiştirilemeyen bu güvenli defter, kullanıcılar için doğrulama sağlar ve üçüncü bir tarafın merkez bankası gibi bir aracıda bir işlemi kolaylaştırmak için güvenli bir yöntem sağlama ihtiyacını ortadan kaldırır. Merkeziyetçilik kavramı buradan gelmektedir.

Milyonların para kazanmak için kripto para piyasalarına yönelmesiyle kripto para ticareti de popüler bir yatırım seçeneği haline geldi. Tabii ki, forex ve hisse senetleri gibi geleneksel piyasalar hala önemli bir pazar payına sahip. Bununla birlikte, kripto para birimi ticareti, insanlar için para kazanmanın karlı bir yolu haline geldi.

Daha fazla insan kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi hakkında bilgi edindikçe, bunlar geleneksel para birimi ve ödeme sistemlerine popüler bir alternatif haline geliyor.

Sonuç olarak, ülkeler bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kullanmaya başlıyor ve birçok Batılı kurum da dijital varlıklara milyarlarca dolar yatırım yapıyor.

Hangi ülkeler bu sektörde başı çekiyor?

2010’ların başından bu yana, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar ana akım konuşmalara girdi. Sonuç olarak, kripto para birimleri tüm dünyada hızla ivme kazanıyor.

Bununla birlikte, hükümetlerin güvenli kullanımlarını sağlamak için yönetmelikler ve yasalar oluşturma ihtiyacı bir tartışma konusu haline geldi. Dünyada kripto para biriminin tamamen yasaklandığı sadece dokuz ülke var:

 • Cezayir
 • Bangladeş
 • Çin
 • Mısır
 • Irak
 • Fas, Batı, gün batımı
 • Nepal
 • Katar Devleti
 • Tunus

Öte yandan, Birleşik Krallık, Avustralya, İsviçre ve Endonezya gibi ülkeler kripto para biriminin benimsenmesi konusunda öncülük ederek diğer ülkelerin de aynı yolu izlemesinin yolunu açtı.

Dappgambl.com’a göre, bazı yerlerde anonim kumarhanelerde anonim olarak kripto para birimi ile kumar bile oynayabilirsiniz. Gelişmekte olan dijital kumarhane pazarında bir yer edinmek istiyorsanız bir göz atın.

Kripto para birimi geliştiricilerinin projelerini oluşturmalarına izin veren düzenlemeler, bu ülkelerin çoğu için olumlu ekonomik sonuçlar doğurdu. Bazı durumlarda, kripto para biriminin gelişmesine izin verdi.

Örneğin, Ethereum, piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimidir ve hatta bazı analistler bunun birkaç yıl içinde bir numaralı dijital varlık olacağını tahmin etmektedir. İsviçre merkezlidirler.

Dünyanın en büyük kripto para birimi

Daha önce de değindiğimiz gibi, dünyanın en önde gelen kripto para birimi Bitcoin’dir. Sadece kripto para birimine en çok yatırım yapılan değil, aynı zamanda endüstri içindeki ve dışındaki insanlar tarafından en eski ve en iyi bilinen kripto para birimidir.
En büyük pazar payına sahiptir ve fiyatlarda bir düşüşle karşı karşıya kaldığında veya yükseldiğinde genellikle tüm pazarı yukarı veya aşağı çeker.

Ethereum ikinci sırada yer alıyor ve ikinci en büyük pazar payına sahip proje konumunda. Ethereum, merkezi olmayan projelerin kripto para birimlerini uygulamak için platformlarını kullanmalarına izin veren ölçeklenebilir bir çözüm sunar.
Geçtiğimiz birkaç yılda, Bitcoin ve Ethereum sektördeki en büyük hitlerden bazıları oldu ve bunun yakın zamanda değişmesi pek olası değil.

2018’de Ripple (XRP), en büyük ikinci kripto para birimiydi, ancak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na açılan dava sonrasında payının çoğunu kaybetti. Bununla birlikte, bu dava önümüzdeki altı ay içinde uygun bir zaman ölçeğinde çözülürse, XRP’nin ilk beş dijital para biriminden biri olarak arenaya geri dönmesine yol açabilir.

Takip paketini oluşturan diğer kripto para birimleri, USD stablecoin Tether, USD sabitlenmiş ve Binance Coin (BNB) gibi diğer yeni girişimlerdir.

çözüm

Kripto para piyasasının sürekli değişen doğası göz önüne alındığında, çoğu analistin hemfikir olduğu tek gerçek tahmin, Bitcoin ve Ethereum’un bir süre daha birinci ve ikinci sıraları işgal edeceğidir.

Bu varlıkların her biri, hedge fonlarından ve yatırım bankalarından çok sayıda kurumsal yatırıma sahiptir. Bu, aynı miktarda sermaye enjekte etmeden yeni projeler olabilecek diğer varlıklardan daha güvenli bir hedge olduğu anlamına gelir.

Bununla birlikte, daha katı mevzuatın eli kulağında olmasıyla, endüstrinin tüm manzarası değişebilir. Bitcoin ve Ethereum dışında, düzinelerce kripto para herhangi bir zamanda üçüncü, dördüncü ve beşinci pozisyonlara geçebilir.

Bununla birlikte, piyasanın oynaklığı ve işleyiş şekli göz önüne alındığında, önümüzdeki 12 ay içinde birkaç farklı kripto paranın ilk 10’a girdiğini görmek sizi şaşırtmasın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın