https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber 2023’te elde tutulacak en iyi 7 kripto varlığı

2023’te elde tutulacak en iyi 7 kripto varlığı


Kripto para birimleri emtia takas aracı olarak kullanılabilirken, sahiplerinin büyük çoğunluğu onları tasarruf veya yatırım aracı olarak görüyor. Geçen yıl boyunca ABD dolarına sabitlenmiş stabilcoinler de dahil olmak üzere kripto para birimlerinin sayısı, bitcoin’e yatırım yapmayı riskli hale getiren oynaklığı gösteriyor. Yatırım yapmadan önce biraz araştırma yapmak ve detayları öğrenmek akıllıca olacaktır.

Kripto para birimi, herhangi bir bankadan, para sisteminden veya hükümetten bağımsız olarak çalışan bir dijital para türüdür. Kripto para piyasasında 12.000’den fazla kripto paranın dolaşımdaki büyük yükselişi oldukça dikkat çekicidir. 2021’den 2022’ye kadar, kripto para birimlerinin hacmi 2 kat arttı.

Bitcoin ve Ethereum dışındaki en önemli kripto para birimlerini tartışalım.

En iyi kripto para birimlerinin listesi

1. Bağlantı (USDT)

Fiyat: 0,99 ABD doları

Tether’in değeri 0,99 USD’dir. Stablecoin’dir, bu da değerinin önemli ölçüde dalgalanmayacağı anlamına gelir. Tether, tüccarlar tarafından genellikle farklı kripto para birimleri arasında bir köprü olarak kullanılır. ABD doları yerine Tether kripto para birimi kullanılır. Tether’in bir rezerv olarak dolar tarafından güvenilir bir şekilde desteklenmediğine, bunun yerine para biriminin değer kaybetmesine yol açan bir tür kısa vadeli teminatsız borç olduğuna dair endişeler var.

Tether gibi sabit paralar, fiyat dalgalanmaları nedeniyle yatırım yapmaktan çekinen müşterileri çekmeyi amaçlar. Müşteriler bu yaklaşımı kullanırken, kripto para birimlerini tekrar dolara çevirmek için itibari paraya dönüştürmek istedikleri kadar beklemek zorunda kalmıyorlar.

2. Cardano (ADA)

Fiyat: 0,33 ABD doları

Cardano (ADA), bir süre sonra kripto para piyasasına girerken, Proof of Stake doğrulamasını ilk kullananlardan biri olarak göze çarpıyordu. Bu teknoloji, Bitcoin gibi sistemlerin sağlam problem çözme doğrulama bileşenini ortadan kaldırarak enerji kullanımını ve çevresel etkiyi azaltır. Ethereum gibi, Cardano’nun yerel belirteci ADA da akıllı sözleşmeler ve dağıtılmış uygulamalar kullanır.

Cardano ağında kullanılan ADA parası, diğer bazı büyük kripto para birimleri kadar hızlı büyümedi. 7 Mart 2023’te fiyat 0,33 dolardı.

3. ABD Doları

Fiyat: 1,0 $

Dolar kuruna sabitlenmiş USD Coin gibi sabit paralar daha popüler hale geliyor. Bu, ABD doları cinsinden işlem gören her madeni para için eşdeğer miktarda nakit paranın rezerv olarak tutulduğu anlamına gelir. 18 Eylül 2022’de bir ABD doları madeni para, 55,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 1,00 dolar değerindeydi. Piyasa değeri ve ticaret hacmi açısından dördüncü sırada yer aldı. 7 Mart 2023’te fiyat 1,0 dolardı.

4. Binance Coin (BNB)

Fiyat: 287,82 $

Binance Exchange, faydalı bir kripto para birimi olan Binance Coin’i (BNB) borsadaki işlem maliyetleri için ödeme olarak kabul eder. Değer açısından, üçüncü en büyük dijital para birimi olarak yer alıyor. Token kullanıcıları, token’ı ödeme yöntemi olarak kullanırken borsada alışveriş yaparken indirim alacak.

Changpeng Zhao, şu anda dünya çapında en aktif beş kripto para borsası arasında yer alan Binance Exchange’i yarattı.

Diğer birçok kripto para biriminde olduğu gibi, Binance Coin de Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 belirteci olarak hayata başladı. Sonunda kendi ana ağını başlattı. POS mutabakat mekanizması ağda uygulanmaktadır.

7 Mart 2023’te Binance madeni parasının piyasa değeri 45,57 milyar dolardı ve bu da bir BNB jetonunun yaklaşık 287,82 dolar değerinde olmasını sağlıyor.

5. Polka noktası (NOKTA)

Fiyat: 6,05 $

Polkadot, farklı blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmak için tasarlanmış benzersiz bir stake-of-stake (PoS) kripto para birimidir. Protokolü, yetkili ve yetkisiz blokajlar ve oracle’lar arasındaki boşluğu kapatmak için geliştirildi ve bunların verileri paylaşmasına ve tek olarak çalışmasına izin verdi.

Polkadot’un ana özelliği, farklı ağlar arasında bağlantıyı artıran aktarma zinciridir. Belirli kullanım durumları için kendi yerel para birimine sahip alternatif blok zincirleri olan parachain’ler de desteklenmektedir. 7 Mart 2023’te piyasa değeri 6,87 milyar dolardı.

6. Dogecoin (DOGE)

Fiyat: 0,076 $

Dogecoin, 2013’teki esprili başlangıcıyla ünlü, ancak o zamandan beri kararlı topluluk ve zeki memler sayesinde popülaritesi artan bir kripto para birimidir. Diğer birçok kripto para biriminin aksine, Dogecoin’lerin bir üretim sınırı yoktur, bu da onları arz arttıkça değer erozyonuna karşı savunmasız hale getirir.

7 Mart 2023 tarihinde değeri %40,761 artarak 0,076 ABD Doları oldu. Diğer dijital para birimlerinin aksine, Dogecoin sonsuz bir kaynağa sahiptir. Bu yöntemle ödemeler ve para transferleri yapılabilir.

7. Dalgalanma (XRP)

Fiyat: 0,37 $

2012’de Ripple, XRP Defterini bir ödeme sistemi olarak geliştirdi ve XRP onun yerel token’ı. XRP Ledger’ın mutabakat ve doğrulama için kullanılan XRP Ledger mutabakat protokolünde ne Proof of Work ne de Proof of Stake kullanılmaz. 7 Mart 2023’te XRP, yaklaşık 0,37 $ fiyatla 19,6 milyar $ değerindeydi.

Çözüm

Kripto para spekülatörleri, piyasanın şu anda çoğunlukla düzensiz olduğu göz önüne alındığında (ABD hükümetinin kripto alanını denetlemede daha aktif bir rol oynaması beklenmesine rağmen), kaybetmeyi göze alabileceklerinden daha fazlasını riske atmamalıdır.

2022’nin büyük bir bölümünde, kripto varlıkları negatif baskı altındaydı ve ticaret 2023’te şu ana kadar dalgalı kaldı. Acemi yatırımcıların genellikle çok yetenekli oyunculara karşı ticaret yaptıklarına da dikkat edilmelidir.

Tüccarlar, güvenilir bir ticaret platformu kullanarak en sevdikleri para birimleriyle ticaret yapmak için bitsoft360app.com adresini ziyaret etmelidir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın