medyauzmani.com

2023’te Ripple’ın (XRP) boğa fiyatı 4 dolar mı olacak?


Son bir ayda çarpıcı bir şekilde yükselen Ripple (XRP) fiyatı 2023 yılında kaç dolar olacak? XRP 4$ seviyesine ulaşabilir mi? Altcoin beklentilerine bir göz atalım.


2023’te Ripple’ın (XRP) boğa fiyatı 4 dolar mı olacak?

Ripple (XRP) fiyatı, haftanın sonunda kıyaslamasını aştı. Evet diyelim ki yeni haftanın ilk günü yine bir satış ve destek testi dalgasıyla karşılandı.

Ancak yedi günlük grafik çok olumlu görünüyor ve XRP geçen haftaya göre yüzde 16 arttı. Geçen aya göre yüzde 45’lik bir artış var. XRP bugün 0,54 dolara yükseldi ve hafifçe 0,5158 dolara düştü.

XRP’nin işlem hacmi de yüksek. İşlem hacmi açısından Bitcoin, Ethereum ve üç büyük stabilcoin (USDT, USDC ve BUSD) gerisinde kalıyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri yüzde 0,4 azalarak 936 milyar dolara düşerken, XRP’nin piyasa değeri yüzde 61’lik önemli bir artışla 2,2 dolara çıktı.

XRP kısa vadede büyüyor

2023'te Ripple'ın (XRP) boğa fiyatı 4 dolar mı olacak?

Geçen ay XRP’nin yükselişini gösteren grafik Kaynak: CoinMarketCap

Ripple’ın kısa vadeli beklentisi, XRP’nin istikrarıdır. Boğalar piyasayı ele geçirdi ve genel piyasa olumlu bir eğilime işaret ediyor. Ayrıca Ripple’ın iki yıldır devam eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile açtığı davayı kazanabileceği fikri de oldukça zengin. Tüm bu gelişmeler, daha iyi XRP beklentisine yol açıyor.

Ekim genellikle piyasa için iyidir. Bu beklentiler Fibonacci çizgileri üzerinden hesaplandığında XRP fiyatının 0,65 dolar ve 0,70 dolar seviyelerine ulaşması bekleniyor.

XRP 2023’te 4 Dolar mı Olacak?

Kripto para piyasası 2022’de bir ayı kriziyle karşı karşıya kaldı, bu nedenle kısa vadede tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) görmek çok zor. XRP’nin ATH’si yaklaşık 3.84 dolar. 4 dolar olmak, yeni bir ATH seviyesine ulaşmak anlamına gelir.

Ancak bir ayı piyasası sürdürülebilir değildir. Aynı zamanda SEC ile olan davanın sonunda XRP inanılmaz bir yükseliş kaydedebilir. Ripple-SEC davasındaki kararın önümüzdeki ay çıkmasıyla birlikte XRP’nin değeri 2023’te sona erebilir.

Davayı kazanmanın XRP ve Ripple için iki faydası olacak. İlk olarak, XRP hakkındaki şüphecilik ortadan kalkacak. İkincisi, ABD hükümeti ve mahkemesinden onay alan ilk kripto para birimi olacak. Bu nedenle, 4 dolara kadar çıkarak yeni ATH fiyatını geçebilir. Ek bir pozisyonla 10 dolara ulaşma ihtimalinden bahsedenler de var.

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın