medyauzmani.com

4. çeyrekte BTC değişim metrikleri açıklandı


Bitcoin fiyatı, başka bir yükseliş eğilimini gösteren RSI ile paralel olarak büyüyor. Olumlu eğilimlere rağmen, yatırımcılar 2022’nin üçüncü çeyreğinin sonunda istikrarsızlık beklemeli. 17.593 $ seviyesinin kırılması ve direnç seviyesine dönüştürülmesi BTC tezini bozacaktır.

BTC’nin 3. Çeyreği, 4. Çeyrekte ne beklenebilir?

Bitcoin fiyatı iki önemli seviyenin üzerinde işlem görüyor ve istikrarlı bir eğilim gösteriyor. Bu duyguları farklı bir yükseliş sinyali ile birleştiren BTC sahipleri olumlu sonuçlar beklemelidir. Bununla birlikte, üçüncü çeyrek birkaç saat içinde sona ereceğinden, piyasada her iki yönde de büyük bir harekete neden olabilecek olağandışı bir oynaklık olması gerekir, bu nedenle tüccarlar dikkatli olmalıdır.

Bitcoin fiyatı 30 Haziran’da 19.230 $’a düştü ve ardından %31 artışla 25.205 $’a yükseldi. Bundan sonra, yatırım fonları da dahil olmak üzere hareketin gücü sona erdiğinde, piyasa tersine döndü ve %27’lik bir çöküşe neden oldu ve bu da Eylül’de 18.210 dolardan bir başka dip yaptı. 19.

BTC

Bu düşüş düşüş eğilimine işaret edebilir, ancak fiyat düşerken Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükseliyor ve bu da bir yükseliş farklılığına işaret ediyor. Bu teknik model, satış baskısı olmadığını gösteriyor ve piyasanın geri döneceğine ve yükselmeye başlayacağına dair bir işaret olabilir.

Satıcılar güç kaybettiğinde, Bitcoin fiyatı daha önce görülebilecek olanı hızlı bir şekilde gösterecek – bir yükseliş patlamasına yol açan yükselişin yeniden başlaması. Sonuç, BTC’yi büyük bir engel olan 200 haftalık Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile karşılaşmadan önce %20 zorlayabilir. Momentum bu kapanışı tersine çevirecek kadar güçlüyse, Bitcoin fiyatı 29.563 dolar direnç seviyesine ulaşabilir. Bu hareket, mevcut konumdan %48’lik bir kâr yaratacak ve ana kriptonun sınırı olmalıdır.

Bitcoin fiyatının üç günlük grafiği yükseliş işaretleri gösterirken, üç aylık grafik düşüş gösteriyor. Bunun yerine, iki büyük engeli ortaya koyuyor: 27.734 dolar ile 29.296 dolar arasında bir direnç alanı. Katkı payı 13.880 dolardan 19.666 dolara. Daha geniş bir perspektiften bakıldığında, destek bloğu tüketicilere yardım etmede ve gelen baskıyı üstlenmede çok etkili oldu. Bu nedenle, mevcut sıçramanın 29.296 dolara çıkma potansiyeli makul ve yukarıda belirtilen verilerle tutarlı.

BTC

Ayrıca, muhalefet bölgesinin geri dönüşü, Bitcoin fiyatının, Adil Değer Boşluğunu (FVG) yani eşitsizliği 32.950 $’da geri yüklerken kârını %48’den %68’e çıkarmasına izin verebilir. Bugünün 2022’nin üçüncü çeyreğinin son günü olması, yükseliş görüşünün güvenilirliğini artırıyor, ancak Bitcoin fiyatını her yöne itebilecek büyük bir oynaklık olabilir ve yılın sonuna kadar ticaretten kaçınmak daha iyidir. çeyrek.

Yatırımcılar ayrıca Bitcoin fiyatını Haziran ayının en düşük seviyelerini 17.593 dolardan süpürmeye iten bir piyasa kesintisi olasılığını da göz önünde bulundurmalılar. Öte yandan, satıcılar kontrolü ele alır ve Bitcoin fiyatını 19 Eylül’ün düşüğü 18.210$’ın altında üç günlük bir mum çubuğu oluşturmaya zorlarsa, bu, yukarı yönlü sapmayı ve yukarıda açıkladığımız görüşleri yok edecektir.

Bu durumda, piyasa katılımcıları, 13.880 $ ile 19.666 $ arasında destek kutusunun daha derinlerine inme olasılığını göz önünde bulundurmalıdır. Bu hareket, 15.550 dolarlık merkez desteğini yeniden test etmek için Bitcoin fiyatını aşağı çekebilir.

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın