https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber 8 yıl sonra Mt. Gox bu ay BTC almaya başladı

8 yıl sonra Mt. Gox bu ay BTC almaya başladı


  • Mt.Gox Bitcoin istismarı 2014’te gerçekleşti.
  • Bu istismar, kripto para birimi tarihindeki en büyük bitcoin istismarı olmaya devam ediyor.
  • Ancak, Mt.Gox içerik oluşturucuları bitcoinlerini bu ay almaya başlayabilir.

Borsanın Ocak ayı açıklaması alacaklıların bu ay Bitcoin (BTC) almaya başlayabileceklerini ima ettikten sonra Mt.Gox alacaklılarının gülümsemek için nedenleri olabilir.

2014’ün başlarında meydana gelen ve bugün 20.060 milyar doların üzerinde bir değere sahip olan yaklaşık 850.000 BTC’nin kaybedilmesiyle sonuçlanan Mt.Gox saldırısının üzerinden yaklaşık 8 yıl geçti ve Bitcoin İstatistikleri araştırmamızda ayrıntılı olarak açıklanan şimdiye kadarki en kötü Bitcoin saldırısı oldu.

Çoğu Mt.Gox alacaklısı, sorun yıllardır devam ettiğinden bitcoinlerini geri alma umudunu yitirdi. Gox Mountain’ın alacaklısı ve aynı zamanda Blockstream’in CEO’su olan Adam Back, Telegram aracılığıyla şunları söyledi:

Benim için, 2014’te Gox Mountain’da hala sahip olduğum bitcoin’i bir kayıp olarak yazdım, bu yüzden felsefi olarak şimdi geri aldığım her şey bir soğuk hava deposu ikramiyesi. Eminim alacaklıların sonunda ödemelerini alabilirler. “

Erken ödeme 10 Mart’tan itibaren başlıyor

Mt.Gox’un Ocak ayı açıklamasına göre, alacaklıların 10 Mart’tan itibaren erken bitcoin ödemelerini görmeye başlaması bekleniyor. Erken geri ödeme sürecinin 30 Eylül 2023 tarihine kadar yaklaşık yedi ay sürmesi planlanmaktadır.

Erken ödemeler, erken ödemeleri ve ara ödemeleri içerir. Diğer tutarlar daha sonra ödenecektir.

Mt.Gox alacaklılarının bir borsaya kaydolmaları ve kendi adlarına ödemeleri alması için onu aday göstermeleri gerekiyordu. Ancak, borsalar farklı ödeme işleme zaman çizelgeleri vermiştir. Örneğin, kripto para borsası BitGo, bir ödemenin işlenmesinin yaklaşık 20 gün süreceğini söylerken Kraken, ödemelerin işlenmesinin 90 güne kadar sürebileceğini söyledi.

Ödenecek Bitcoin miktarı

Ödeme döneminde Mt.Gox alacaklılarına ne kadar Bitcoin geri ödeneceği belli değil. Ancak görünüşe göre Mt.Gox’un 2019 bilançosuna göre yaklaşık 142.000 BTC, 143.000 BCH ve 69 milyar yen olan bilançosunun bir parçası olacak. Bilançonun o zamandan beri pek değişmediğine inanılıyor.

İflas başvurusunun yapıldığı andan itibaren döviz kurları yeniden değerlendiğinden, davacıların bir sivil rehabilitasyon talebinin değerinin yaklaşık %21’ini alabileceği beklentisi vardır.

MtGoxInsolvency alt dizininin forum moderatörüne göre, her alacaklının alacağının ilk 200.000 yen’i yen olarak ödenecek. Talep 200.000 yen’den büyükse, alacaklılar ilk ödemeden sonra %71 kripto para biriminde ve %29 nakit olarak ödeme alacakları için kripto para birimini ve nakit parayı seçeceklerdir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın