https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Aave, Ethereum’un Goerli test ağında bir GHO stablecoin dağıtıyor

Aave, Ethereum’un Goerli test ağında bir GHO stablecoin dağıtıyor


  • Aave, kendi yerel stablecoin’lerini çıkaran DeFi protokolleri alanına katıldı.
  • GHO stablecoin, Ethereum test ağında canlı değil.
  • Ancak, ana GHO ağı, topluluk tartışması ve onayı bekleyen başlatılmadı.

Kripto merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Aave, yerel stablecoin GHO’yu Ethereum’un Goerli test ağına başarıyla yerleştirdi. Aave, önde gelen bir kripto para ödünç verme platformudur ve stabilcoin’inin yayınlanması, önde gelen stablecoin’lerden biri olan DAI’nin yayıncısı olan MakerDAO’nun bir kripto para ödünç verme platformu başlatma planlarını duyurmasıyla birlikte gelir.

GHO, Ethereum test ağına konuşlandırıldıktan sonra, stablecoin’i potansiyel benimseyenler ve geliştiriciler, stablecoin’in kod tabanına erişebilir ve stablecoin’i Ethereum’da genel halka yayınlamadan önce nasıl çalıştığını test edebilir.

Bununla birlikte, test ağı test için hazır olsa da, GHO ana ağının başlatılması topluluk tartışmalarına ve öneriler ve oylama yoluyla Aave’nin yönetiminden sorumlu Aave DAO’nun onayına bağlıdır. Aave topluluğu geçen yıl Ağustos ayında gelişimini büyük ölçüde desteklediğinden beri DeFi topluluğu, GHO Stablecoin’in piyasaya sürülmesini hevesle bekliyordu.

Maker’ın DAI stablecoin’inden sert rekabet

Aave, kripto para ödünç alma ve borç verme endüstrisinde iyi vakit geçirmiş olsa da, stablecoin’e dahil olması, kendi yerel stablecoin’lerini yayınlayan Maker gibi rakip DeFi protokollerinden sert bir rekabetle karşı karşıya kalacağı anlamına geliyor.

Şu anda, MakerDAO’nun DAI stablecoin’i en büyük merkezi olmayan stablecoin’dir. Bir başka popüler DeFi protokolü olan Curve, crvUSD olarak adlandırılan kendi yerel stablecoin’ini de geliştiriyor.

Bununla birlikte, Aave’nin toplam kilitli değeri (TVL) 7,15 milyar $ ile DeFi alanındaki daha yüksek konumu, ona stablecoin projesinde bir avantaj sağlayabilir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın