medyauzmani.com

AB, Rusya’ya Karşı Yeni Yaptırımlarda Kripto Cüzdanlarını Yasakladı


Avrupa Birliği düzenleyicileri, kripto cüzdan hesaplarını ve saklama hizmetlerini yasaklayarak Rusya’ya karşı yeni sınır ötesi kripto yaptırımları duyurdu.

Avrupa Komisyonu, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana sekizinci paket olan Rusya’ya karşı yeni bir yaptırım dalgası duyurdu ve kripto para birimiyle ilgili sınır ötesi işlemlere başka bir yasak ekledi.

Avrupa Birliği tarafından bugün yayınlanan bir basın açıklamasına göre, son yaptırım turu, son zamanlarda Rusya liderliğindeki “sahte” referandumlara ve nükleer tehditler yoluyla savaşın devam eden tırmanmasına yanıt olarak geldi.

Rusya’ya karşı yeni AB kripto yaptırımları

Komisyon, diğer hizmetlerin yanı sıra Rus finansal danışmanlık ve bilgi teknolojisi üzerindeki yaptırımlarını sertleştirme hareketinin bir parçası olarak, AB-Rusya (sınır ötesi) kripto işlemlerine de yeni bir yasak getirdi.

Kripto varlıkları üzerindeki mevcut yasak, cüzdan boyutuna bakılmaksızın tüm kripto varlık cüzdanlarını, hesaplarını veya emanetçilerini yasaklayarak sıkılaştırıldı.Basın bülteninin bir bölümünü okuyun.

Daha önce, yasaklar 10.000 avronun üzerindeydi.

Avrupa Birliği’nin sınır ötesi ticaretin tüm sektörlerinde kripto ile ilgili işlemlere yönelik yaptırımları, Rusya’nın kripto para birimindeki işlemler için yerleşimlere izin vermeye başlamasından sadece birkaç hafta sonra geldi.

CoinJournal’ın bildirdiği gibi Ağustos ayında Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, kripto para birimlerini sınır ötesi yerleşimlere bir alternatif olarak tanımladı. Böylece kripto para kullanma seçeneği Rusya’nın kartları arasındaydı.

Ancak Avrupa Komisyonu’na göre, kripto yasağı ve yeni ithalat yasağı gibi diğer önlemler Kremlin’in mali gücünü daha da etkileyecek.

Bu paket, Rusya’nın gelirini sınırlamak için 7 milyar avro değerinde yeni bir AB ithalat yasağının yanı sıra, Kremlin’in askeri ve endüstriyel kompleksini önemli bileşenler ve teknolojilerden ve Rus ekonomisini Avrupa hizmetleri ve uzmanlığından daha fazla mahrum bırakacak ihracat kısıtlamalarını getiriyor.Komite, açıklamada dikkat çekti.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın