medyauzmani.com

ABD bankacılık devi kripto hizmetleri sunacak


Amerika’nın en eski bankası kripto para kredisi sunan ilk banka olacak. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski banka olan BNY Mellon, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgilenen müşterileri seçmek için kripto para birimi ihraç etmek için onay aldı.

ABD’li bir finans uzmanı kripto para birimi işine girdi

Wall Street Journal’ın Ekim ayında bildirdiğine göre, New York düzenleyicisinin onayı, borç verenin aynı platformda geleneksel ürünlerin yanı sıra kripto para birimleri sunan ilk banka olacağını görecek. Yetkilendirme gerekliliklerine göre banka, muhasebe hizmetleri de dahil olmak üzere müşterinin kripto para birimlerini almak ve aktarmak için gereken anahtarları saklayacaktır.

kripto para

Kripto para birimlerinin muhasebesi, hisse senetleri, tahviller, hisse senetleri ve diğer varlıklar dahil olmak üzere varlıkları için fon yöneticileri tarafından yönetilecektir. BNY Mellon’un planı 2021’in başlarında açıklandı. Kuruluş, kripto para birimlerini yatırım şirketlerine yatırmak ve transfer etmek ve muhasebe hizmetleriyle birleştirilmiş kamu saklama hizmetleri sağlamak istiyordu.

Kripto para birimlerini izlemek için Chainalysis ile ortak olacak. Özellikle, yasal düzenlemelerin ardından banka, kripto para birimlerindeki banka işlemlerinin akışını analiz etmek ve izlemek için blockchain firması Chainalysis ile bir anlaşma imzaladı. BNY Mellon, gereksinimleri karşıladıktan sonra diğer müşterilere genişlemeyi planladığı için hizmetlerin bu hafta sunulması bekleniyor. BNY Mellon CEO’su Robin Vince yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Dünya servetinin %20’sinden fazlasına dokunan BNY Mellon, blok zinciri teknolojisi ve dijital ekonomi aracılığıyla finansal piyasaları yeniden şekillendirme ölçeğine sahiptir. Mevcut yolculuğumuzun bir sonraki bölümüne başlarken finans sektörünün ilerlemesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.

kripto para

Ayrıca BNY Mellon, geleneksel ve dijital ekonomiyi destekleyebilecek finansal kurumlara duyulan ihtiyacı gösteren bir dahili çalışma yayınladı. Bankanın hamlesi önemini koruyor, çünkü birçok borç veren kripto para birimlerini benimsemekten çekiniyor ve düzenleyici sorumluluk önemli bir endişe kaynağı. Aynı zamanda, kripto piyasasının oynaklığı, geleneksel bankaları çekmenin önünde büyük bir engel olarak görülüyor. Bununla birlikte, bankanın kararı, kripto alanının geleneksel oyuncular için yeni müşteri kaynağı olabilecek meşru bir endüstri olduğunu kısmen doğrulamaktadır.

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın