medyauzmani.com

ABD Menkul Kıymetler Komisyonu, eski NBA yıldızı Paul Pierce’a kripto para birimi üzerinden 1,4 milyon dolar para cezası verdi.


  • SEC’in kripto kampanyası yakın zamanda kaybolacak gibi görünmüyor.
  • Eski NBA yıldızı Paul Pierce, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kendisine yöneltilen suçlamaları çözmek için 1.4 milyon dolar ödemeyi kabul etti.
  • Peirce’e uygulanan ücret, EMAX belirteçlerinin tanıtımıyla ilgilidir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 17 Şubat’ta bir basın açıklamasıyla eski NBA yıldızı Paul Pierce’ı kripto para birimini teşvik ettiği için dava ettiğini duyurdu. Gelişme, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto şirketlerini hedef alan bir dizi para cezasını takip ediyor. Bunlar arasında yakın zamanda Paxos’a bir USD stablecoin ihraç ettiği için bir kuyu bildirimi var.

içinde cıvıldamak SEC dedi ki:

“Bugün, eski NBA oyuncusu Paul Pierce’a, promosyon için aldığı ödemeyi ifşa etmeden sosyal medyada EMAX tokenlerini tanıtmak ve aynı kripto varlık hakkında yanlış ve yanıltıcı tanıtım beyanları yapmakla ilgili suçlamaları duyurduk.”

Paul Pierce cezayı uzlaştırmayı kabul ediyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Cuma günü duyurulduğu üzere, bugün erken saatlerde Paul Pierce 1.409 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Pierce aleyhindeki suçlamalar, Twitter’da EMAX jetonlarını tanıtmak içindi. SEC, Pierce’ın tokeni tanıtmak için kendisine ne kadar ödeme yapıldığını açıklamadığını ve ayrıca token hakkında yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunmaya devam ettiğini iddia etti.

Pierce’ın EMAX belirteçlerini tanıttığı için 244.000 $ aldığı bildirildi. Ancak, aslında kendi banka hesabından çok daha büyük rakamlara sahip bir banka hesabı yayınladı.

Ünlülerin menkul kıymetlerin tanıtımını yaparken ödemelerini ifşa etmeleri yasa gereği zorunludur. SEC Başkanı Gary Gensler, yatırımcıları ünlülerin onayladığı kripto varlıkları da dahil olmak üzere yatırım fırsatları konusunda dikkatli olmaları ve durum tespiti yapmaları konusunda uyardı.Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın