medyauzmani.com

Afrika yeni kripto para başkenti mi olacak?


Afrika, gelişmiş kripto sistemleri ile tanınır. Tüm işlemlerin %95’i satışların transferini içerir. Son raporlar, Afrika kripto ticaretinde bir patlama yaşarken, güçlü bir ekosisteme sahip olduğunu buldu. Rapor, P2P platformlarının yüksek kullanımının Afrika bölgesini ayırt ettiğini gösterdi. Uzmanlara göre, Nijerya para biriminin istikrarsızlığı da kripto talebine katkıda bulunuyor.

İnanılmaz Afrika kripto para birimi altyapısı

İstatistikler, Sahra altı Afrika’nın diğer bölgelere kıyasla daha düşük bir kripto para birimi çıkışına sahip olduğunu gösterse de, Chainalysis’in son bulgularına göre kıta, en yüksek kripto para ekosistemine sahip başka bir yer. Rapor, P2P platformlarının aşırı kullanımının Afrika bölgesini farklılaştırdığını gösteriyor, “10.000 doların altındaki işlem büyüklüğü transferleri, işlem hacminin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Transfer edilen kişi sayısına baktığımızda alım satım işlemlerinin etkinliği daha fazla görülüyor. “

    kripto para

Düzenleme nedeniyle Afrika’da P2P bağımlılığında bir artış var. Rapora göre, ticari transferler bölgedeki tüm işlemlerin %95’ini oluşturuyor. P2P, Afrika’daki tüm kripto para birimi işlemlerinin hacminin %6’sını, bir sonraki bölge olan Orta ve Güney Asya ve Okyanusya’nın iki katından fazlasını oluşturuyor. Paxful CEO’su Ray Youssef, P2P kullanım arayışını genişletirken düzenlemenin kripto endüstrisini nasıl etkilediğini de tartıştı. Uzman raporda ayrıca şunları söyledi: “Nijerya, dolandırıcılık ve vergi kaçakçılığıyla ilgili endişeler nedeniyle 2021’de kripto satın almak için naira kullanımını yasakladı, pek çoğu eşler arası işlemlere başvurdu.”

Öte yandan Hindistan, Hindistan Merkez Bankası’nın kripto kullanımına olumsuz bakması ve kurumsal bankaların kripto piyasasına hizmet etmesini yasaklamasının ardından P2P borsalarının kullanımının arttığını bildirdi. Bununla birlikte, bir analitik firmasının raporuna göre, Hindistan ikinci en büyük kripto meraklısı sayısından dördüncü sıraya düştüğü için küresel kabul de başarılı oldu.

Güney Afrika Merkez Bankası yakın zamanda yerel bankaların kripto para birimleri ve kripto şirketleriyle iş yapmaları için yönergeler yayınladı. Döviz kurlarındaki düşüş kripto kullanımına yol açabilir. Daha önce araştırma firması, Küresel Kripto Benimseme Endeksi’nde ilk 20’de yer alan Nijerya ve Kenya’nın P2P pazarında güce sahip olduğunu söylemişti. Nijeryalı blockchain şirketi Convexity’nin kurucusu Adedeji Owonibi Chainalysis’e “Günlük hayatta birçok yatırımcının yatırım yaptığını görüyoruz” dedi.

kripto para

Kripto para P2P işlemlerinin parlayan yıldızı

Nijerya nairasının oynaklığının da ülkedeki kripto para birimleri talebine katkıda bulunduğunu da sözlerine ekledi. Son zamanlarda, Nijerya ekonomisindeki yavaşlama nedeniyle naira’nın ABD doları karşısındaki değeri forex rezervleriyle birlikte düştü. Raporda özellikle, bu yıl kripto kullanımının zenginlerin görüşlerinin aksine günlük ihtiyaçlardan kaynaklandığı tespit edildi ve şunları ekledi: “Mayıs ayında ayı piyasasının başlangıcından bu yana, küçük işletme işlemlerinin sayısı arttı ve düştü. diğer alanlar..”

Bununla birlikte, Sahra altı Afrika’nın havalelere ve artan ticarete bağımlılığı, ticareti ve diğer kripto kullanım durumlarını güçlendiriyor. Owonibi, analitik şirketine verdiği demeçte, “Şirketlerin Amerika Birleşik Devletleri’nden malzeme satın alması gerekiyor, ancak orada para almanın bir yolu yok – USDT kullanmaktan başka çareleri kalmadı” dedi. Chainalysis, düzenleme, finansal istikrarsızlık ve sınır ötesi hizmetlere duyulan ihtiyaç devam ettikçe Sahra Altı Afrika’da kripto para kullanımının artacağını tahmin ediyor.

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın