medyauzmani.com

AJEX’in fiyatı bugün neden %40 arttı?


  • SingularityNET blok zinciri, kullanıcıların AI hizmetlerinden para kazanmasına olanak tanır.
  • Yapay zeka, ChatGPT’nin piyasaya sürülmesinden sonra son zamanlarda popülerlik kazandı.
  • AGIX tokeni, yılın başından beri çok yükseliş eğiliminde.

SingularityNET (AGIX) fiyatı geçen aya göre %774’ün üzerinde arttı ve yükseliş trendi her geçen gün ivme kazanıyor gibi görünüyor. Bugün kripto para yaklaşık %40,13 artışla 0,4579 dolardan işlem görüyor.

Kripto para piyasasının yılın başından beri toparlanma modunda olduğu doğru, ancak AGIX tokeninin fiyatının %774’ten fazla artmasının tek nedeni bu değil. Daha yüksek fiyatlara katkıda bulunan başka faktörler de var.

SingularityNET nedir?

SingularityNET’in fiyatının neden bu kadar yüksek olduğunu incelemeden önce, bunun ne olduğunu kısaca açıklamak önemlidir.

SingularityNET, kullanıcıların Yapay Zeka (AI) hizmetleri oluşturmasına, paylaşmasına ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan, blockchain destekli bir platformdur. AI geliştiricileri, AI araçlarını ve kitaplıklarını satabilirken, AI hizmetleriyle ilgilenenler, SingularityNET AI pazarına yüklenen herhangi bir AI hizmetini test edebilir ve satın alabilir.

Ek olarak, bir kullanıcı özelleştirilmiş bir AI hizmeti istiyorsa, Request for AI (RFAI) portalı aracılığıyla SingularityNET’in kapsamlı AI uzmanları topluluğundan yararlanabilir.

Kullanıcılar, yapay zeka hizmetleri satın almak için platformun yerel belirteci AGIX’i kullanır. Bu, geliştiricilerin AI hizmetlerini satarak veya RFAI isteklerini doldurarak AGIX jetonları kazandığı anlamına gelir.

AGIX sahipleri ayrıca SingularityNET ağ operasyonlarındaki değişikliklere oy verebilir ve ayrıca biraz ilgi kazanmak için belirteçlerini paylaşabilir.

AGIX’in fiyatı neden artıyor?

Artık popüler olan yapay zeka aracı ChatGPT ile ilgili haberler, biri AGIX olan yapay zeka odaklı kripto para birimlerinde bir patlama yarattı.

Mevcut AGIX Boğa Koşusu yarışması, Microsoft’un ChatGPT’nin arkasındaki girişim olan OpenAI’ye 10 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını açıklamasının ardından Salı günü başladı. Kripto para haberin hemen ardından %18 arttı ve o zamandan beri yükseliş trendini sürdürdü.

Fiyatının yanı sıra, insanlar AI pazarına akın ettikçe AGIX’in işlem hacmi de arttı.

SingularityNET kısa süre önce Hanson Robotics ile işbirliği içinde Awakening Health adlı bir ortak girişim başlattı. Proje, yapay zekadan yararlanarak sağlık ürünleri geliştiriyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın