https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Alameda Research, iflas etmiş cüzdanları canlandırıyor ve milyonlarca FTT jetonunu dönüştürüyor

Alameda Research, iflas etmiş cüzdanları canlandırıyor ve milyonlarca FTT jetonunu dönüştürüyor


  • Alameda Research, Kasım ayında Bölüm 11 için iflas başvurusunda bulundu.
  • Sam Bankman-Fried’in artık feshedilmiş kripto para ticaret şirketi, FTX ve diğer yan kuruluşlarla birlikte iflas başvurusunda bulundu.
  • Şirketle ilişkili cüzdanlar aniden canlandı ve milyonlarca FTT jetonunu transfer etti.

Sam Bankman-Fried ile bağlantılı bir kripto para ticaret şirketi olan Alameda Research’e bağlı kripto para cüzdanları, benzeri görülmemiş bir olay dizisinde 7 Şubat’ta ortaya çıktı ve milyonlarca FTT (yerel FTX belirteci) aktardı. Cüzdanlar daha sonra merkezi olmayan bir kripto para ödünç verme platformu olan Abracadabra’da bir kredi pozisyonu açmaya devam etti.

Bu son işlemde özellikle iki portföy yer aldı. Alameda cüzdan adresi “brokenfish.eth”, Sam Bankman-fried’in DEX’i Chef Nomi’den devraldıktan sonra 2020’den beri bir geçmişi olan SushiSwap’teki bir BentoBox akıllı sözleşmesinden 2 milyon dolar değerinde FTT tokeni aktardı.

Diğer cüzdan Alameda Research 4, yaklaşık 2,3 milyon dolar değerinde 1 milyondan fazla FTT jetonu satın aldı. Aynı cüzdan daha sonra Abracadabra’da 73.000 FTT jetonu ve 31.000 $ nakit ipotek ile bir kredi pozisyonu açmak için başvurdu.

Bu, FTX’in iflas başvurusunun ardından Alameda’nın portföylerinde ilk kez görülen büyük bir faaliyet değil; Kripto topluluğu için büyük bir endişe haline gelen bir şey. Cüzdanlar daha önce Sam Bankman kefalet için başvurduktan hemen sonra aktifti.

2 Şubat’ta Blockchain güvenlik firması PeckShield, Alameda Consolidation’ın üç farklı cüzdandan 13 milyon dolarlık kripto varlığı aldığı konusunda uyardı. Arkham Intelligence, Alameda Research’ün iflas başvurusunda bulunmadan önce 204 milyon dolar çektiğini de ortaya çıkardı.

Kripto topluluğu, bu tür durumlarda bu cüzdanlara nasıl erişildiği ve çalıştırıldığı net olmadığı için kolluk kuvvetlerinin yeteneklerini sorguluyor.

Cüzdanlarla ilgili son fon hareketinin devam eden iflas işlemleriyle ilgili olduğuna inanılıyor. Çoğunluk ayrıca mahkeme tarafından atanan FTX CEO’su John Ray III’ün işlemlere izin verdiğine inanıyor.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın