https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Almanya, dünyanın en büyük kara para aklama hizmeti olduğu iddia edilen ‘ChipMixer’a el koydu

Almanya, dünyanın en büyük kara para aklama hizmeti olduğu iddia edilen ‘ChipMixer’a el koyduAlmanyadark web olarak da bilinen “darknet” üzerinde, dünyanın en büyük kara para aklama hizmeti olduğu iddia edilen “ChipMixer”ı devraldı.

Federal Kriminal Dairesi’nden (BKA) yapılan açıklamada, Frankfurt’ta bulunan Cumhuriyet Başsavcılığı’nın siber suçlarla mücadele merkez ofisi (ZIT) ve dark web üzerinden dünyanın en büyük kara para aklama hizmetinin kapatıldığı, yedi Terabaytlarca verinin yanı sıra Bitcoin’de yaklaşık 44 milyon euro ele geçirildi.

Açıklamada, operasyonun bugüne kadarki en yüksek profilli kripto varlıkların ele geçirilmesi olduğu vurgulandı.

Öte yandan Alman medyasında yer alan bilgilere göre ChipMixer’in 2017 yılının ortalarından beri faaliyet gösterdiği ve elektrik kesintilerinden sonra geri ödeme yapmak için ağırlıklı olarak yasa dışı işlemlerden elde edildiğinden şüphelenilen bitcoinleri kabul eden bir hizmet olduğu iddia ediliyor. karışıklık denir.

Hizmetin silah ve uyuşturucu tacirleri tarafından dijital para birimi olan Bitcoin’den elde edilen geliri yasa dışı işlemlerden temizlemek için kullanıldığı iddia ediliyor.

ChipMixer’in ayrıca 2017’den bu yana yaklaşık 154.000 bitcoin veya 2.8 milyar Euro’luk kripto varlığını akladığı iddia ediliyor.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Nancy Visser, “Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para aklama platformunun kapatılması Darknette, siber suçla mücadelede Alman kolluk kuvvetleri için bir başka dikkate değer başarıdır” dedi. Elektronik faaliyetlerin bir parçası. Bu nedenle, bu soruşturmanın başarısı özellikle önemlidir.” Cümleler kullanın.

Almanya güncel haberler

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın