https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Altcoin pazarında sürpriz bir artış var – World Digital Media News

Altcoin pazarında sürpriz bir artış var – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Dün yakından izlenen Fed kararı ve Jerome Powell’ın konuşmasının ardından kripto para piyasaları gün boyunca yükselişini sürdürdü.

BitcoinDün akşamdan bu yana yüzde 5’lik bir artış görmesine rağmen Ağustos ayından bu yana ilk kez 24 bin dolar grubuna girdi. Bitcoin, hızlı bir yükselişin ardından düzeltme gördükten sonra gün boyunca 23.700 dolar seviyesinde hareket ederek günün ilk saatinde gördüğü zirveden %2 düşüş yaşadı.

EthereumDün 1.570 dolardan başlayan yükselişle gün sonunda 1.700 dolar sınırına ulaştı. Ether gün içi ticarette 1.670$ kazandığında Asya ticareti sırasında küçük kazançlar görüldü.

Altcoin piyasasında günlük %20’nin üzerinde kazanç görüldü

Kripto piyasasındaki olumlu trend Şubat ayında da devam etse de özellikle altcoin piyasasında önemli kazanımlar var.

24 saatlik periyotta ilk 100 kripto para arasında 18 altcoin çift haneli fiyatlara yükseldi. Bu altcoinlerden bazıları döngü (LRC), Umut sahibi olmak (OP), Bir İşaret Ver (RNDR) %20 artışla en yüksek ödeme yapan altcoin oldu. dışbükey madeni paralar (CVX), hayalet (FTM), Varsayılan X (IMX) ve GMX yaklaşık %20’lik bir fiyat artışıyla öne çıktı.

Piyasalar iyiyken borsalar ağda iyi bir fiyata satın alındığından, bu altcoinler her geçen gün daha fazla kazanıyor. Şu an itibariyle ilk 100 kripto para arasında 23. sırada yer alıyor. BUGÜN%1’lik düşüş hariç.

Toplam piyasa değeri 1,1 trilyon dolara yükseldi. Ticaret sermayesi miktarı gün boyunca yüksek seyrederek 64 milyar dolarda kaldı. Dünden beri devam eden olumlu bir trend, Bitcoin korkusu ve risk iştahı endeksiveya maruz kalma. Endeks bugün 4 puan yükselerek 60’a ulaşsa da aşırı arzu edilen seviyede kalıyor.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın