https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Altcoin pazarındaki en son gelişmeler: MATIC, TRX, SHIB, LINK, SAND

Altcoin pazarındaki en son gelişmeler: MATIC, TRX, SHIB, LINK, SAND


Kriptohaberleri.gen.tr – Altcoin piyasasında günün olaylarını özetledik.

ÇokgenSıfır bilgi Web3’ü etkinleştirir

Layer-2 Blockchain çözümleri sunan Polygon Labs, anonim kanıta dayalı yeni aracı Polygon ID’yi piyasaya sürdü. Ürün, Web3 kullanıcıları tarafından yüklenen uygulamalar arasında kullanımı kolay ve güvenli bir arayüz görevi görecektir.

Poligon Kimliği, standart olarak kendi kendini düzenleyen bilgilere sahip olacak ve bağlı varlıklara kimlik doğrulamanın sağlanmasına izin verecektir. Ürün geçen yıl tanıtıldı ve zaman içinde geliştirilmeye devam edildi. Şimdi, ID Polygon’un genel kullanıma açık olan sürümünde geliştiriciler, açık kaynaklı programların açılması için araçların da sağlanacağını söylediler.

TRON’un fotoğrafıAI entegrasyonu için Oraichain ile çalışacak

TRON, dünyanın ilk AI destekli oracle ve Blockchain ekosistemi olan Oraichain ile ortaklığını duyurdu.

Tron, popüler akıllı teknolojiyi ekosistemine taşımak için önemli bir adım attı. Bu ortaklıkla, geliştiriciler için eğitim, ölçeklendirme ve teknoloji entegrasyonu yoluyla Tron ekosisteminde sürdürülebilir teknoloji için bir temel oluşturmayı planlıyorlar.

TRON ve Oraichain, geliştiricilere akıllı AI çözümleri oluşturmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayarak sürdürülebilir AI projelerini uygulamayı hedefliyor.

Oraichain, başlangıcından bu yana birçok Blockchain ağında akıllı sözleşmeler için Oracle hizmetleri sağlayan bir projedir. Oraichain, Tron ile ortaklaşa bağımsız AI geliştiricilerini protokolüne entegre etmek, bu alandaki gelişimini sürdürmek ve TVM akıllı sözleşmeleriyle uyumlu yeni ürünler sunmak istiyor.

Kripto şirketi Voyager’ı yok etmek için milyarlarca dolar SHIB gönderme

Blockchain araştırma şirketi PeckShield, Twitter’da 820.000 dolar değerinde 68 milyar SHIB’nin kısa süre önce aktif olmayan bir adresten kripto kredi şirketi Voyager’ın adresine gönderildiğini bildirdi.

2 yıllık bir hesaptan SHIB varlıklarını aktardıktan sonra Voyager, SHIB’nin kripto borsası Coinbase’den (NASDAQ:) 3,7 milyon dolar değerindeki 300 milyar hissesini satın aldı.NE?) SHIB transferiyle birlikte Voyager, Coinbase’e 6.6 milyon dolar değerinde 4.000 ETH ve 2 milyon dolar değerinde beş milyon VGX token taşıdı.

Olayın ardından PeckShieldAlert, Voyager’ın kripto para birimini Coinbase’e aktardıktan sonra 50 milyondan fazla USDC aldığını bildirdi. Voayger’ın hareketini takip eden bir diğer izleme sitesi Lookonchain de iflas eden şirketin varlıklarını Coinbase aracılığıyla satmaya başladığını söyleyerek etkinliği doğruladı.

Zincirdeki bir bağlantıWeb3’ün benimsenmesini artırmak için yeni bir tasarım platformu başlattı

Merkezi olmayan Oracle ağı Chainlink, Chainlink Functions adlı yeni bir mimari platformunun lansmanını duyurdu. Platform, Web 3.0 uygulamalarını geleneksel bulut uygulamalarına bağlamayı hedefliyor.

Chainlink İşlevleri, ayrı ayrı Amazon Ayrıca Web Services (AWS) ve Meta ile entegrasyon desteği sağlayacaktır. Chainlink geliştiricilerinin yorumlarına göre yeni inşaat platformu, Oracle of Chainlink’in çalışmalarını tamamlayacak. Yeni platform ile blockchain geliştiricileri, ek bulut altyapısına ihtiyaç duymadan uygulamalarını (dApps) veya akıllı sözleşmelerini herhangi bir yazılım arayüzüne bağlayabilecekler. Oracle ağının geliştiricileri, Web3’ün uygulanmasında en fazla ilerlemeyi sağlamak için Chainlink İşlevleriyle çok ilgileniyorlar.

bir kum havuzukullanıcılara bir güvenlik uyarısı verdi

Sanal oyun sitesi The Sandbox, çalışanlarından birinin bilgisayarlarının saldırıya uğradığı konusunda uyardı. Geçen haftaki olay sırasında, üçüncü tarafın birkaç e-posta adresine erişimi olduğu ve Sandbox’tan geliyormuş gibi görünen bir e-posta gönderdiği keşfedildi.

Sandbox kullanıcılarının e-posta adreslerini izlemeye yönelik kötü niyetli bir girişim keşfedildikten sonra, e-postanın alıcıları söz konusu e-postayı dikkate almamaları konusunda hemen uyarıldı. Ek bir güvenlik önlemi olarak, çalışana dizüstü bilgisayarının değiştirildiği ve gerekli parolanın sıfırlandığı bilgisi verildi.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın