https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Amerika Birleşik Devletleri’nde neler oluyor? Silicon Valley Bank’tan sonra Signature Bank da kapandı!

Amerika Birleşik Devletleri’nde neler oluyor? Silicon Valley Bank’tan sonra Signature Bank da kapandı!


Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük 16. bankadır ve 6.000’den fazla çalışanı vardır. Silikon Vadisi SVB Bank geçtiğimiz günlerde iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu. Hatta Elon Musk’ın satın alabileceği iddiaları da vardı. Bugün kripto şirketleriyle çalışan Signature Bank da kapandı.

Kripto Yatırımcılarının Endişesi: İmza Bankası Kapatıldı!

ABD’de ve dünyada yatırımcıları şoke eden gelişmeler yaşanıyor. Silicon Valley Bank’ın yakın zamanda kapatılmasının ardından düzenleyiciler, kripto şirketleriyle ortaklığı ve çalışmasıyla bilinen New York’taki Signature Bank’ı sistemik riskler nedeniyle kapatma kararı aldı.

İlgili karar Hazine Bakanlığı, Federal Rezerv İdaresi ve FDIC tarafından ortak basın açıklamasında paylaşıldı. Söylenmiştir:

“Signature Bank of New York için benzer bir sistemik risk muafiyeti (Silicon Valley Bank olarak) duyuruyoruz. Signature Bank bugün eyalet tüzük kurumu tarafından kapatıldı. Tüm mevduat sahipleriyle ilgilenilecek. Silicon Valley Bank’ın kararında olduğu gibi, hasar mükellef tarafından karşılanmayacaktır.”

Elon Musk iflas etmiş bir bankayı satın alabilir!

31 Aralık 2022 itibarıyla Signature Bank’ın toplam varlıkları yaklaşık 110,4 milyar ABD dolarıdır. Toplam mevduatı 88,6 milyar doları aştı. Ama bu banka da Silikon Vadisi bankası gibi beyaz bayrak çekerek sisteme teslim oldu.

İddia: Elon Musk, Silikon Vadisi’ni bankacılığa talip!

Silikon Vadisi Bankası (SVB) iflas ettikten ve iflas başvurusunda bulunduktan sonra, birçok yatırımcı ve müşteri yeni bir ekonomik krizin kapıda olup olmadığını merak etmeye başladı. Diğerleri, Twitter’ın bankayı satın alması ve dijitalleştirmesi gerektiğini öne sürdü. Ancak Musk’tan henüz resmi bir hamle gelmedi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Amerika Birleşik Devletleri Silikon Vadisi Elon Musk Teknoloji Haberleri

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın