medyauzmani.com

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bankacılık krizi Bitcoin’in lehine işledi! yılın zirvesi


ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Silicon Valley Bank’ın geçen hafta iflas etmesi bankacılık sektörünü derinden etkiledi. ABD Başkanı Biden’ın bankalara devlet desteği sağlanacağını söylemesine rağmen kripto para birimlerindeki yükseliş devam ediyor. Bitcoin, ABD’deki bankacılık olaylarından sonra 26 bin doları gördü.

Bitcoin’in en son sürümü nedir?

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta önemli bir artış yaşadı. Son raporlar, Bitcoin’in değerinin yedi gün içinde yaklaşık yüzde 14 arttığını ortaya koydu. Kripto para piyasasındaki bu ralli, ABD bankacılık sisteminin istikrarsızlıkla karşı karşıya olduğu bir zamanda geliyor.

Küçük ve orta ölçekli yatırımcılar, bankacılık sisteminin belirsiz geleceğinden kaçınmak için yeniden Bitcoin’e yöneldi. Türkiye dahil birçok ülkedeki yatırımcılar, herhangi bir devlet veya merkez bankasına bağlı olmadığı için bitcoin’i tercih ediyor. Kripto para birimi, 2023’te en yüksek seviyelerine ulaştı.

https://kriptohaberleri.gen.tr/-fiyati-yukselise-gecti

Piyasada olumlu haberler arttıkça Bitcoin’de yüzde 20’ye varan artış yaşandı. Bu süreçte uzun pozisyon açanlar çok para kazandı. Kripto para birimlerinin küresel piyasa değeri %8,3 artışla 1,14 trilyon dolara yükseldi.

10 büyük kripto para birimindeki son durum:

Bitcoin – 24.178 Dolar

Ethereum – 1.680 Dolar

Tether (USDT) – 1 Dolar

BNB – 329 Dolar

Dolar parası (USDC) – 1 dolar

XRP – 0,3627 $

Cardano (ADA) – $0,3247

Çokgen (Matik) – 1,14 Dolar

Dogecoin – $0.07063

Binance USD (BUSD) – 1 Dolar

Bitcoin herhangi bir hükümete veya finans kurumuna bağımlı olmadığı için, ekonomik belirsizlik dönemlerinde varlıklarını korumak isteyen yatırımcılar için güvenilir bir seçenek haline geldi. ABD bankacılık sistemi belirsizlik yaşamaya devam ettikçe, Bitcoin’in değerinin güçlü kalması muhtemeldir.

peki bu sensin haber Ne düşünüyorsun? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Silikon Vadisi Teknoloji Haberleri ABD

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın