medyauzmani.com

Anchorage Digital, Asya’da beş kripto şirketiyle ortaklık kuruyor


Kurumsal kripto platformu Anchorage Digital, beş büyük ortaklığı duyurduktan sonra Asya’daki varlığını genişletiyor.

Kurumsal kripto platformu Anchorage Digital, Asya merkezli beş yeni kurumla ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu son gelişme, şirketin Asya’ya girmesiyle ortaya çıkıyor.

Anchorage Digital, kripto para borsası Bitkub, varlık yönetimi firması Dream Trade, blok zinciri yatırım firması FBG Capital, girişim firması IOSG Ventures ve dijital varlık finansal hizmetler sağlayıcısı Antalva ile ortaklık kurdu.

Bu, Anchorage Digital’in Asya’daki kripto şirketleriyle ilk işbirliği değil. Şirket, bölgede internet altyapısı sağlayıcısı olan GMO-Z.com Trust Company ile ortaklık kurmuştu.

Anchorage Digital, 2017’den beri piyasada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde federal bir tüzük alan ilk kripto bankası oldu.

Şirkete göre, Asya’daki birçok müşteri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki güçlü düzenleyici konumu nedeniyle Anchorage’ı seçti.

Antalva’nın baş yatırım sorumlusu Will Chiu, bir açıklamada şu yorumu yaptı:

“Anchorage’ın mevzuat uyumluluğuna ve desteklediği dijital varlıkların incelemesine olan ilgisini takdir ediyoruz. Yerel kripto akıcılığını geleneksel finansman ihtiyaçlarının anlaşılmasıyla birleştirerek, dijital varlığın benimsenmesini genişletmede bizi desteklemeye devam ediyorlar.”

Kurumsal yatırımcılar son birkaç yılda kripto alanını ikiye katladığı için bu son gelişme sürpriz değil.

Anchorage, finansal kurumlara saklama, bahis ve alım satım hizmetleri de dahil olmak üzere entegre finansal hizmetler ve altyapı çözümleri sunar.

Bu yılın başlarında, Anchorage Digital Onay siparişi alındı Banka Gizliliği Yasası (BSA) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) gerekliliklerini uygulamadıktan sonra Para Birimi Denetleme Ofisi’nden (OCC)

Cryptocurrency girişimi kısa süre önce D Serisi finansman turunda 350 milyon dolar topladı.Finansman turuna yatırım şirketi KKR önderlik etti ve Goldman Sachs, Thoma Bravo, Alameda Research ve Blockchain Capital dahil olmak üzere bir dizi başka yatırımcı katıldı.

Anchorage’ın Kurucu Ortağı ve Başkanı Diogo Monica bu konuda yorum yaptı;

“Kurumlarla çalışıyoruz ve kurumların çok uzun vadeli beklentileri olduğunu görüyoruz, bu ortaklıkları durdurmuyorlar.”

Anchorage kısa süre önce bir Tier 1 blok zinciri olan Aptos ile ortaklığını duyurdu. Bu ortaklıkla ilgili olarak Monica şunları söyledi:

“Aptos ile ortaklık kurarak, aslında yeni nesil Katman 1 blok zincirlerinin bunları almasını sağlamaya yardımcı oluyoruz. [security] ve bu yalnızca sektördeki gelecekteki büyümeyi teşvik edecektir.”

Kurumsal yatırımcılar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere büyük kripto para birimlerine maruz kaldılar: Bitcoin ve Ethereum, son yıllarda.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın