medyauzmani.com

Api3 coin nedir? API3/USD yorum, geleceği ve haberler


Api3 coin nedir? API3/USD yorumları ve geleceği nasıl?API3 coin fiyat tahminleri gelecek vaad ediyor mu? En güncel API3 haberleri ve gelişmelerini sizler için derledik.

API3 coin yorum

 

API3/USD – API3/USD coin kaç dolar?

API3 coin grafik yorumuna geçmeden önce API^coinin projesi nedir, tanıyalım:

API3 coin nedir?

2020 Aralık ayında piyasaya giren API3, uygulama programlama ara yüzleri aracılığıyla, blockchain tabanlı merkeziyetsiz uygulamaların gerçek dünya verilerine ve hizmetlerine erişimini sağlayan bir platform. APIler normalde bir yazılımda yüksek bir standardı ve uygulama geliştirmeyi temsil eden yazılımlar. API3 ise  gerçek dünya bilgilerinin, API bağlantısı aracılığının sağladığı kolaylık ve standartta  blockchain uygulamalarına beslenmesine imkan sağlıyor.

Pek çok API merkezi uygulamaların, verilerin ve finansal hizmetlerin ekosistemine göre inşa ediliyor ve blockchain uygulamaları ile uyumlu olmuyor. API3 işte bu duruma bir çözüm sunmayı amaçlıyor. API3’ün misyonu şu anda var olan APIlerin merkeziyetsiz Web 3.0 ile uyumlu hale gelmesini sağlamak.

Zincir dışı verilerin zincir üstü ortama aktarılması sürecini merkeziyetsiz hale getirmek çabası API3 tasarımının ana temasını oluşturuyor. Merkeziyetsiz APIler (dAPI) tamamen blockchain teknolojisi ile uyumlular ve özel bir teknoloji kurulumu ya da rant peşinde koşan bir yönetime ihtiyaç duymuyorlar.

API3 ün dAPIleri ilk taraf veri sağlayıcılırından doğrudan veri topluyor. Böylelikle de şeffaflığı arttırdığı gibi üçüncü tarafların müdahale etme riskini azaltıyor, aynı zamanda aracıları da ortadan kaldırıyor. Benzersiz yapısı ile API3 diğer blockchain veri yazılım projelerinden ayrılıyor.

API3 merkeziyetsiz otonom organizasyon olan DAO, API3 dAPIlerini yönetmekle sorumlu ve tüm yapısına merkeziyetsiz bir yönetim sağlıyor. Merkeziyetsiz yönetimle dAPIler şeffaf bir çalışma sağlarken merkeziyete eşlik eden riskleri de azaltıyor.

Platformdaki bireysel dAPIler ile API3 projesinin kendisi API3 DAO tarafından yönetiliyor. Yaptıkları iş esasen kurma, oluşturma, yönetme ve dAPIlerin paraya dönüşmesi. API3 DAO ayrıca işlemsel masrafları da karşılıyor. API3 DAO nun etkin bir şekilde çalışması için sigorta, staking ve yönetişim gibi unsurlar öne çıkarılıyor.

API3 token, API3 DAO daki  API3 ün kendi yerel tokeni ve ödemelerin ve topluluk yönetiminin temel mekanizması.  dAPI ağını kullanan blockchain uygulamaları API3 ile abonelik ücreti ödemek zorunda. Ancak Airnode kullanan API sağlayıcıları ödemelerini istemeleri halinde API3 DAO yoluyla fiyat para olarak da alabiliyorlar. API3 token ayrıca topluluğun tüm paydaşlarının API3 sigorta staking sözleşmesinde API3 tokenlerini stake ederek topluluk yönetimine doğrudan katılmalarına imkan veriyor. Böylelikle paydaşlar staking ödülleri ve enflasyon ödülleri alıyor. Tabiiki bunun sonucunda da merkeziyetsiz ağlara katılma ve ağın genel değerini arttırma konusunda teşvik ediliyorlar.

API3 coin grafik yorumu

Api3 coin nedir? API3/USD yorum, geleceği ve haberler

API3 coin, düşen kamayı kırmayı başardı. Şu an kama oluşumun hedefine doğru yükseliyor. API3 coinin grafiğine baktığımızda oldukça dalgalı olduğunu gözlemliyoruz.

bkz: Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

API3 coin geleceği ve fiyat tahmini

Binance borsasının API3 coin fiyat tahmini:

Yıl Fiyat
2023 $ 1.304064
2024 $ 1.369267
2025 $ 1.43773
2026 $ 1.509617
2030 $ 1.834949
2040 $ 2.988938
2050 $ 4.868665

Merkeziyetsiz uygulamalar,platformlar ve pazaryerleri kurmak için zincir üstü ortamalarda kullanılacak verilerin doğru olması olmazsa olmaz bir gereklilik. API3 oracle API girişi işte APIlere gereken bu bilgilerin doğru bir şekilde edinilmesini sağlıyor. Aracıların görevini azaltarak veri sağlayıcılarının kendi nodlarını çalıştırmasına imkan veriyor ve veri sağlayıcılarının daha fazla gelir elde etmeleri hedefleniyor. Böyle bir durum elbette ki daha fazla veri sağlayıcının merkeziyetsiz evrende yer almasını teşvik eder. Merkeziyetsiz bir yönetim ve sofistike bir DAO ile API3 ün veri yazılımında ki bu rekabetçi yaklaşımı blockchain ekosistemine bilgi girişinin demokratikleşmesini sağlıyor. Bu nedenle API3 geleceğinin umut vaat ettiği söylenebilir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın