https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber ARK Invest CEO’su Cathy Wood, kriptografinin sorun olmadığını söylüyor

ARK Invest CEO’su Cathy Wood, kriptografinin sorun olmadığını söylüyor


  • Kathy Wood, kripto para biriminin SVB ve Signature Bank’ın çöküşüyle ​​”ilgisi olmadığını” söylüyor.
  • Bunun yerine, “birçok bölgesel bankayı paçayı kurtaran” Fed politikasıydı.
  • Onlara göre, bankalar varlık/yükümlülük uyumsuzluğunun bir sonucu olarak zarar gördüler.

ARK Invest’in kurucusu ve CEO’su Cathy Wood, geçtiğimiz Pazar günü ABD makamları tarafından kapatılan Silicon Valley Bank (SVB) ve Signature Bank’ın başarısızlığından kripto para biriminin sorumlu olmadığını söyledi.

Bunun yerine Silikon Vadisi ve Signature Bank’ın iflaslarının Fed politikasının sonucu olduğunu iddia ediyor. Risk sermayesi finansmanı eksikliğinin ve para piyasası fonlarının yüksek getirisinin, bankaların mali sorunlarına katkıda bulunan ABD bankacılık sistemindeki mevduatlarda düşüşe yol açtığına inanıyor.

Wood: Federal Rezerv birkaç bölgesel bankayı çılgına çevirirken yakaladı

Saygın varlık yöneticisi ve yatırımcıya göre, bankaların zorlukları kripto para birimlerinden değil, düzenleyici ve sistemik sorunlardan kaynaklanıyor ve birçok banka COVID-19 döneminde para girişi fazlalığının ardından hazırlıksız yakalandı.

Kripto paranın bankaların yatırım kararlarıyla veya Federal Rezerv’in faiz oranlarını bir yıldan kısa bir süre içinde 19 kat artırma kararıyla hiçbir ilgisi yok. Yanlış bir şekilde 1970’ler tarzı enflasyonla mücadele ettiğini varsayan Fed, birkaç bölgesel bankayı gerçekleşmemiş kayıplarla taraflardan çekti.Tartıştım.

içinde Twitter konusu 16 Mart’ta ARK Invest CEO’su, getiri eğrisinin Temmuz 2022’de tersine dönmesine ve kredi temerrüt takaslarına rağmen “Kırmızı yanıp sönüyorFed yukarı yönlü seyrini sürdürürken, Fed’in emtia fiyatları da dahil olmak üzere enflasyon göstergelerindeki düşüşü fark edemediği görüşünde.

Bankaların ve düzenleyicilerin Fed’i felaketin ufukta olduğuna ikna edememiş olmalarına şaşırdım. Bankalar için çoğu durumda normal olan aktif/pasif uyumsuzluğunun, mevduatın 1930’lardan beri ilk kez bankacılık sisteminden çıkması nedeniyle savunulamaz olduğunu anlamadılar mı?ARK Invest CIO’su eklendi.

Geçen hafta, hükümetin SVB’nin çöküşünden sonra Signature Bank’ı kapatmasıyla ilgili yorum yapan Wood, bunun tamamen kripto para birimini günah keçisi yapmaya çalışan düzenleyicilerle ilgili olduğunu söylüyor. Ona göre, kripto para birimiMerkezi başarısızlık noktalarına, opaklığa ve organizasyonel hatalara çözüm. “

Wood’un yorumları, Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi Temsilcisi Tom Emmer’in FDIC Başkanı Martin Greenberg’e ajansın eyaletlerden kripto para birimi faaliyetlerini tasfiye etmek için bankacılık sektöründeki istikrarsızlığı “silah haline getirdiği” raporları hakkında yazdığını söylediği sırada geldi.

Wood, günah keçisi ilan etmenin ABD’nin bugüne kadarki muhtemelen en önemli yeniliğini kaçırmasına yol açabileceğine inanıyor.

ARK Invest CEO’su, bankacılık sektörü serpintisinin ortasında genel kripto para piyasasının performansı hakkında da yorum yaptı. Ona göre, kripto para birimi, banka hisseleri düşerken güvenli bir liman varlığı gibi davranıyor.

Bu haftanın başlarında burada görüldüğü gibi, piyasalar TÜFE verilerine tepki verirken, bitcoin fiyatı daha geniş kripto pazarını yükseltmek için şimdiden 26.000 doları aştı. Daha önce borsalar, ABD bankacılık sektöründeki krizin körüklediği belirsizliğin ağırlığı altında tökezledi.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın