medyauzmani.com

Ark Invest, Coinbase yatırımını azaltmaya devam ediyor – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Varlık yönetim şirketi Ark Invest, son bildirimine göre 4,7 milyon dolar değerinde Coinbase hissesi daha sattı.

Ark Invest, böylece ARK Next Generation Internet ETF’inden (ARKW) 37.377 COIN hissesini çıkarmış oldu. Şirket bu hafta 10,2 milyon dolar değerinde COIN hissesi daha satmıştı. Dünkü bildirimle birlikte Ark Invest, toplamda 15 milyon doları bulan COIN hissesi sattı.

COIN payındaki son duruma bakılacak olursa; hisse, şu an piyasa öncesi işlemlerde 128,85 dolardan işlem görüyor. Kasım ayında %61 yükselen hisse, bu yılki toparlanma sürecinde en yüksek aylık yükselişini kaydetti ve yılbaşından bu yana ise %241 değer artışına ulaştı. COIN, mevcut değeriyle aynı zamanda Nisan 2022 dönemindeki fiyat aralığını yakalamış oldu. Kripto piyasasıyla orantılı bir yükseliş kaydeden hissenin, yıllık bazda %133 yükselişle devam eden Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi dikkat çekiyor. 

ABD’nin en büyük ve halka açık kripto borsası olan Coinbase, son zamanlarda özellikle Bitcoin ETF başvurusu yapan şirketlerin tercih ettiği gözetim platformu olarak öne çıkarken önemli bir yükseliş trendi yakaladı.

Diğer yandan COIN hisse ağırlığını azaltma kararı alan Cathie Wood’un şirketi Ark Invest, bu hafta Birleşik Krallık’ta komisyonsuz hisse ticareti ile faaliyet alanını genişletmeye hazırlanan Robinhood hissesi toplamaya başladı. Ark Invest, 3 milyon doların üzerinde HOOD hissesi alırken fintek şirketinin önümüzdeki dönemlerde Avrupa Birliği’nde kripto ticaret hizmetini büyütmesi bekleniyor. 

Ark Invest’in kripto sektörüyle ilişkili olan Coinbase’de hisse satışı kararı alması, piyasanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’in yılın en yüksek değerine ulaştığı haftada geldi. Bitcoin, bugün 38.833 dolara kadar yükselirken aynı zamanda Nisan 2022 dönemindeki fiyat seviyesini de test etti. Bitcoin, geçtiğimiz saatte gelen yükselişin ardından bir miktar satış görürken an itibarıyla 38.600 dolar bandında alıcı buluyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın