medyauzmani.com

ARK’tan Cathie Wood, Bitcoin’in on yıl içinde 1 milyon doları geçeceğini öngörüyor – World Digital Media News


ARK Yatırım Yönetimi CEO’su Cathie Wood, önümüzdeki on yıl için önde gelen deflasyon güvencesi olarak Bitcoin’e olan inancını yineledi. Yakın tarihli bir podcast yayınında, Bitcoin’in potansiyelinin hem altın hem de nakit parayı aştığını belirtti. Bu inancın temelinde yapay zeka, elektrikli araçlar, robotik, genomik ve blok zinciri gibi gelişmekte olan teknolojilerin piyasa dinamikleri üzerindeki dönüştürücü etkisi yatıyor.

2022’de Bitcoin’in değerinde %64’lük önemli bir düşüş yaşanmasına ve yaygın enflasyon endişelerine rağmen Wood, Bitcoin’in önümüzdeki on yıl içinde 1 milyon dolar sınırını aşacağı yönündeki tahmininde kararlı. Kripto para birimi, enflasyondan korunma potansiyeli ve SEC’in Bitcoin ETF’lerini onaylamasına yönelik piyasa beklentisi nedeniyle bu yıl değerini iki kattan fazla artırdı.

ARK, 21Shares ile ortaklaşa olarak bir Bitcoin ETF’si için başvuruda bulundu ve geçtiğimiz Kasım ayında ARK Yeni Nesil İnternet ETF’si aracılığıyla Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) %40 indirimle yatırım yaptı. Fonun en büyük holdingi olan GBTC, bu yıl Bitcoin’in kendi %114’lük rallisini geride bırakarak %224’lük bir getiri sağladı.

Wood, yapay zeka ve Bitcoin’in yakın zamanda bir araya gelmesinin küresel bir işgücü devrimini tetikleyebileceğini öne sürüyor. Bu dönüştürücü potansiyeli, gelişmekte olan teknolojilerin piyasa dinamikleri üzerindeki etkisine bağlıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın