medyauzmani.com

Avrupa Parlamentosu nihayet Kripto Varlık Piyasaları Yasası MiCA’yı kabul etti


  • MiCA ilk olarak 2020’de tanıtıldı.
  • Avrupa Parlamentosu daha önce yasayla ilgili oylamayı arka arkaya iki kez ertelemişti.
  • MiCA şimdi Avrupa Konseyi’nin geçerli bir yasa olarak yayınlanması için onay bekliyor.

MiCA olarak bilinen Kripto Varlık Piyasaları Yasası’nın 2020’de yürürlüğe girmesinden bu yana oylamayı arka arkaya iki kez erteledikten sonra, Avrupa Parlamentosu şimdi mevzuatı kabul etmek için oy kullandı. Mevzuat şimdi yasa olarak kabul edilmeden önce Avrupa Konseyi tarafından onaylanan bir sonraki adıma geçecek.

MiCA raportörü ve MEP, 20 Nisan oylamasından hemen sonra tweet atarak tasarının kabul edildiğini bildirdiler:

Uyumlaştırılmış Avrupa kodlama kuralları

Avrupalı ​​politika yapıcılar, uyumlaştırılmış kriptografik kuralları standartlaştırmak ve AB’deki kripto varlıkları için yasal kesinlik sağlamak için MiCA mevzuatını kullanmayı amaçlıyor.

Mevzuat, dijital varlık ihraççılarının işleyişi, yapılandırılması ve yönetişimi için yönergeler sağlar. Ayrıca, kripto para birimlerinin ihraç edilmesi ve ticareti için ifşa ve şeffaflık gereklilikleri hakkında kurallar getirecektir.

Bununla birlikte, MiCA, AB’de kripto düzenlemesine yönelik büyük bir adım olarak görülse de, bazı kripto operatörlerinin 400 sayfalık belgede üzerinde anlaşmaya varmadığı bir dizi konu var. Örneğin, mevcut taslak, merkezi olmayan finanstan (DeFi), kripto kredisinden veya kripto para birimi depolamasından bahsetmiyor ve bozulmaz tokenler (NFT’ler) için herhangi bir kural sağlamıyor.

Chainalysis’teki AB Politikası Başkanı geçtiğimiz günlerde MiCA’nın başarısının, belgenin belirli bölümlerinin yeniden işlenmesine ve oyunculardan gelen güçlü geri bildirimlere bağlı olacağını belirtti. Caisse des Dépôts Group’un blockchain program yöneticisi Nadia Filali gibi diğerleri, kurallar geliştirmek için birlikte çalışan düzenleyicilerin, hükümetlerin ve endüstri katılımcılarının önemini vurguladı.

Ancak AB yetkilileri, kripto para yatırımcılarının güvenliğinin MiCA’nın ana hedefi olduğunu vurguluyor.Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın