https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Axa Investment, Fransa’da kripto hizmetleri sağlama lisansına sahip – World Digital Media News

Axa Investment, Fransa’da kripto hizmetleri sağlama lisansına sahip – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Fransız düzenleyici Autorité des marchés finansörleri (AMF), Axa Investment Managers’a ülkede kripto hizmetleri sağlamak için lisans verildiğini duyurdu.

Axa Investment, kısa süre önce ülkede lisans veren Société Generale ile birlikte kripto pazarındaki en büyük borsanın bulunduğu Fransa’da kripto hizmetleri sağlama lisansına sahiptir. Binance ve Bitstamp’a katıldı.

Avrupa Birliği geçen yıl, kripto şirketlerinin birlik sınırları içinde kripto varlıkları ihraç etmek ve satmak için ulusal düzenleyicilerden lisans almasını gerektireceğini duyurdu. Bu duyurunun ardından kripto alanında hizmet vermek isteyen geleneksel kuruluşlar ve kripto sektöründe çalışan şirketler izin talebinde bulundu.

Şu anda Avrupa Birliği’nde kripto hizmetleri işleten şirketlere, operasyonlarında aksama olmaması için lisans almaları için Ocak 2024’e kadar süre verildi.

Kripto para birimlerinin yönetimi için bir kripto gizlilik yasası geliştiren Avrupa Birliği’nin MiCA olarak bilinen yasa tasarısını önümüzdeki birkaç ay içinde onaylaması bekleniyor. Kripto para birimleri için en popüler fatura MCA’da Onaydan sonra, Avrupa Birliği sınırları içinde düzenlenmiş bir kripto piyasasının oluşturulması bekleniyor. Bu durumda şirketler yasalara uymak için lisans başvurusunda bulunarak gereklilikleri karşılamaya çalışırlar.

Son olarak AXA Investment Managers’ın yanı sıra Fransız düzenleyici kurumlardan lisans alan diğer şirketler Ouro Capital ve Optimization Technologies oldu.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın