medyauzmani.com

BAE, kripto şirketlerinden lisans başvurularını kabul etmeye başladı – World Digital Media News


Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) federal güvenlik düzenleyicisi, ülkede kripto hizmetleri sağlamak isteyen şirketlerden lisans kabul etmeye başlıyor.

BAE’nin finans dışı sektöründe lisanslı şirketler dışında, ülkedeki tüm hizmet sağlayıcıların Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SCA) tarafından onaylanması gerekecektir. Lisanslama rejimi, BAE Kabinesinin geçen yıl kripto sektörünü düzenleme kararında tartışıldı. Geçen pazartesi onaylandı. Bu yılın başlarında, SCA şirketin düzenleyici rolünü üstlendi.

Dubai ve Abu Dabi de dahil olmak üzere yedi emirlikten bazılarının halihazırda mevcut kripto lisanslama sistemleri var. Yerel şirketler de yakın zamanda duyurulan Dubai hükümetini benimsiyor.

Duyuruya göre, Dubai’de faaliyet göstermek isteyen şirketlerin SCA’nın onayına ek olarak Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) lisans alması gerekecek.

Lisans isteyen şirketler “çalışma verimliliği ve esnekliği” göstermeli. Bu şirketlerin de operasyonel standartları karşılaması bekleniyor.

Duyuruda ayrıca katılım kurallarının 2022’den itibaren değiştirileceği belirtildi. İade ve emlak yönetimi gibi finansal hizmetlerle birlikte yeni bir emlak hizmeti sağlayıcı kategorisi eklendi.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın