medyauzmani.com

Bank of America dijital ekonominin benimsenmesindeki en önemli faktörü söylüyor – World Digital Media News


Amerika Bankası (BAC) Perşembe günü yayınlanan bir araştırma raporu, emlak piyasası hızlanırken altın piyasasının geçen ay 1 milyar dolara ulaştığını söyledi.

Tokenizasyon, değerli metaller gibi maddi varlıkların sahipliğini blok zincirine aktarmanın bir yoludur ve işlemde geleneksel bir aracı olmadığı için, bu varlıkları günün her saati alıp satma fırsatı da sağlar.

Emlak, para birimi ve hisse senetleri gibi gerçek dünya varlıklarının Bank of America tokenizasyonu “Dijital ekonomiyi benimsemenin anahtarı” olarak görüyorlar.

Altın piyasaya sürülmeden önce altın piyasasına girmek isteyen yatırımcılar, borsa yatırım fonları (ETF’ler) ve vadeli işlemler satın alabilir; Gerçek altına sahip olmak isteyenler bayilerden de alabiliyordu. “Ancak, bu satın alma araçları, maliyet etkinliği sorunları sunacaktır” ve bu raporda ele alınan konulardan bazıları.

analistler Alkesh Şah Peki Andrew Moss, “Tokenize altın, hiçbir ücret, depolama veya sigorta olmaksızın gerçek altın için ve gerçek zamanlı olarak 7/24 ödeme yapma fırsatı sunuyor.” o yazdı. Çok düşük bir maliyet, kullanılabilirliği artırır ve “bölünme, gerçek altın mülkiyetinin ve değerinin daha önce mümkün olmayan bir şekilde transfer edilmesini sağlar” ekledi.

Notta, değerli metale yatırım yapmanın geliri artırabileceği ve yatırımcılara yatırımlarını hızlı ve verimli bir şekilde tasfiye etme fırsatları sağlayabileceği belirtildi.

Altın Bir zincir belirteci, altının belirli bir maden veya bölgeden geldiğine dair kanıta ihtiyaç duyan ESG yatırımcıları için de yararlı olabilir.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın