medyauzmani.com

Bankman-Fried, FTX’in genel merkezini ABD’ye taşıyabileceğini söyledi


FTX, ABD düzenleyicilerine kaydolduktan sonra genel merkezini Bahamalar’dan ABD’ye taşıyabilir.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, bir kripto para borsasının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kaydolduktan sonra merkezini Amerika Birleşik Devletleri’ne taşıyabileceğini açıkladı.

sırasında bundan bahsetti Röportaj yapmak Salı günü DC Fintech Week konferansında. Bankman-Fried, FTX çalışanlarının dörtte üçünün ABD’de bulunabileceğini söyledi. dedi ki;

“Kesinlikle devam edebileceğimiz şeyler var [having] Çalışanlarımızın dörtte biri ila dörtte üçü ABD’de, yurtdışında değil.”

FTX başkanı, kripto borsasının kayıtlı bir menkul kıymetler ve türev borsası olmak için Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da dahil olmak üzere ABD düzenleyicileri ve politika yapıcıları ile birlikte çalıştığını ekledi. dedi ki;

“Bunu başarabilirsek, daha güvenli hissedecek ve ABD merkezli bir şirket olarak ilerleyebileceğimiz bir konumda olacağız.”

Bankman-Fried’in yorumu, SEC başkanı Gary Gensler’in kripto para borsalarını kaydetmenin ve onları daha fazla gözetime tabi tutmanın düzenleyici kurum için büyük bir öncelik olduğunu söylemesinin ardından geldi.

Gensler’e göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para borsalarını kaydetmek için yeni prosedürler getirmesi gerekecek, çünkü bunlar aynı zamanda geleneksel borsa borsalarından farklı olarak saklama ve komisyoncu hizmetleri de sağlıyorlar.

Kripto para borsalarının Bitcoin gibi emtia belirteçlerinin ticaretine izin verdiğini de sözlerine ekledi. Bu nedenle, kayıt işlemleri farklı olacaktır.

Bankman-Fried’in FTX’i, mevcut ayı piyasasında en büyük harcama yapanlardan biri oldu. Geçen ay , FTX ihale kazandı Voyager Digital’in varlıklarını yaklaşık 1,4 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla satın almak.

FTX ayrıca başka bir kripto şirketi Celsius’u satın almayı düşünüyor. Bankman-Fried birkaç hafta önce kripto para borsasının hala var olduğunu açıkladı Satın almalara harcanacak 1 milyar dolar.

Bazı kripto para şirketleri tarafından yayınlanan modellerin uzun vadede sürdürülebilir olmadığından yakındı. Bankman-Fried, sektörün ilerlemesi için bazı değişikliklerin uygulanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın