https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Barry Silbert’in DCG’si varlıkları satıyor, ancak piyasa umursamıyor

Barry Silbert’in DCG’si varlıkları satıyor, ancak piyasa umursamıyor


ana prizler

 • DCG, tutulan rezervler hakkında endişelendikten sonra derin bir indirimle işlem gören Grayscale Bitcoin Trust’ın sahibidir.
 • DCG, Genesis’in iflasının ardından kripto varlıklarını sıkıntılı fiyatlarla satmaya başladı
 • Piyasa bunu fiyatlamış gibi görünüyor, ancak daha fazla dalgalanma olabilir.

Birkaç hafta önce, Genesis kripto platformunun iflasının kripto para birimi için ne anlama geldiğini değerlendiren bir makale yazdım.

Sürekli yankılar. Bugün Financial Times, Genesys’in ana şirketi Digital Currency Croup’un (DCG) elindeki kripto para birimlerini çok düşük fiyatlarla satmaya başladığını bildirdi.

Şifrelemeyle ilgili sorun, elbette, web’in birbirine dolanmış ve ensest olabileceğidir, bu da herkesin en az sevdiği kelimeye yol açar: enfeksiyon. Bunu Mayıs 2022’deki LUNA kazasının ardından, şirketlerin birbirinden farklı parçaları olduğu için uzayın her yerinde patladığında gördük. Aynı film, FTX çöktüğünde tekrar gösterildi, sonunda Genesis’i devirdi ve DCG için sorun yarattı.

DCG, Grayscale Bitcoin Trust’ın sahibidir

DCG ile ilgili olarak, piyasadaki ana korku, dünyanın en büyük Bitcoin tröstü Grayscale Bitcoin Trust ile olan ilişkisiydi. DCG, fonun ana şirketidir. Bu bağlantı, piyasanın GBTC’nin varlıklarını destekleyen tüm rezervlere (Bitcoin) sahip olup olmadığını yüksek sesle merak etmesine neden oldu.

Rezervleri kanıtlama çağrılarına rağmen, Grayscale bir garanti vermeyi reddetti.

Bu endişe, hisse senetlerinin geri alınmasındaki güçlük ve ödenecek ücretler gibi diğer nedenlerin yanı sıra, son iki yılın büyük bir bölümünde fonun net varlık değerinde önemli bir azalmaya yol açmıştır.

    
  

DCG varlık satıyor

Şimdi, DCG, Genesis’in alacaklılarını ödemek için sermaye artırmaya çalışırken, elindeki birkaç hisseyi satıyor. Barry Silbert, istifa etmesi yönündeki çağrılara rağmen SoftBank tarafından desteklenen DCG’nin başına geçmeye devam ediyor.

ABD, Maryland’de doğup büyüyen Silbert, dijital varlıklar alanında bir dizi son derece başarılı girişimin ardından Nisan 2022’de net servetini 3,2 milyar dolar olarak kaydetti. Bu sayının şimdi biraz daha küçük olduğunu varsaymak güvenlidir.

Eski bir yatırım bankacısı olan Silbert, kripto para biriminin yeni favori eğlencesi olan iflaslarla ilgili daha önce deneyime sahip. Enron ve WorldCom da dahil olmak üzere son zamanların en büyük iflaslarından bazılarında çalıştı.

“Karmaşık ve sorunlu yeniden yapılandırmalar üzerinde çalışma deneyiminin paha biçilmez olduğu kanıtlanmıştır” 2011’de ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’ne söyledi.

Winklevoss ikizleri tarafından kurulan kripto platformu Gemini, Genesis’e 900 milyon dolar borcu olduğunu iddia ediyor. Cameron Winklevoss, f-kelimesi de dahil olmak üzere bazı büyük Silbert tarzı iddialarda bulundu: sahtekarlık. Silbert iddiaları yalanladı.

Gelecekte kripto para piyasası

İflas, son zamanlarda kripto para birimi piyasalarına pompalanmasına rağmen kripto para birimi endüstrisindeki kaygının altını çiziyor.

Açıkça makro ve daha yüksek faiz oranlarının ne kadar süreceği (en azından önceden beklenenle karşılaştırıldığında) konusundaki sessiz beklenti şu anda fiyatları yönlendiren şey.

    
  

En azından Grayscale Bitcoin Trust söz konusu olduğunda, DCG’nin varlıkları satmasının uzun vadede sektör için nihayetinde faydalı olmasının makul bir argümanı var. Öte yandan, fiyatları ne olursa olsun, kalıcı enfeksiyon hala çok gerçek bir risk.

Piyasa kötü haberlerin fiyatlandığını düşünebilir. Ve umarım bu doğrudur. Ancak kodlamada, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını öğrendik. Gizlilik perdesiyle örtülü bir sektör. CEO’lardan gelen tweetler incelemeden çok doğrulama amaçlıdır; Şeffaf bir blok zincirinin çekiciliği genellikle yeterli değildir.

Daha fazlasının gelmesini beklemiyorum. Ancak fiyatlar yükseldikçe, piyasa tüm bunların fiyatlandığını ve en kötüsünün geride kaldığını varsaymış gibiydi. Mesele şu ki, ben – hayır, biz – gerçekten bilmiyoruz. Ancak piyasa olduğu gibi davranır.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın