https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Biden yönetimi BTC’nin toparlanmasını etkiledi – World Digital Media News

Biden yönetimi BTC’nin toparlanmasını etkiledi – World Digital Media News


Biden Yönetimi; Silicon Valley Bank’ın çöküşünün ABD’deki bölgesel bankaların büyük bir çıkışını tetiklemesini önlemek için harekete geçti. Bitcoin’in (BTC) fiyatı artıyor.

Washington Post’ta yayınlanan bir makaleye göre Biden yönetimi ile ABD Hazine Bakanlığı, SVB’nin ani çöküşünün ardından acil toplantı yapıyor. Kaynak, Hazine Bakanlığı, Fed ve FDIC’deki tartışmalar hakkında bilgi sahibi olan kişilere atıfta bulundu.

Kurumsal hesaplar da dahil olmak üzere yalnızca 250.000 ABD banka hesabı FDIC tarafından onaylanmıştır. dolar Gruba karşı sigortalı olduğunun ani ve yaygın olarak anlaşılması, BTC fiyatında önemli bir değişiklikle aynı zamana denk geldi.

BitcoinDöviz, 24 saatin en düşük seviyesi olan 20.334 $’dan %8.7 artışla 22.111 $’a yükseldi.

Sektör kendi sorunlarıyla uğraşıyor

Kripto endüstrisi, Silvergate çöküşünün ardından kendi bankacılık sorunlarıyla mücadele ediyor. Silvergate’in kapanışı geçen hafta kripto piyasalarını düşürdü. Silicon Valley Bank’ın çöküşü, kripto endüstrisi üzerinde de doğrudan bir etkiye sahipti.

sabit paralar USDCArkasındaki şirket Circle, Silicon Valley Bank’a yatırılan 40 milyar doların 3 milyar dolarının kendisine ait olduğunu açıkladı. Açıklama, 0,84 dolara sert bir düşüş yaşayan ve şu anda 0,95 dolardan işlem gören USDC’nin fiyatında düşüşe neden oldu. Şirket, boşlukları kapatmak için kaynaklarını ve iç fonlarını kullanacağını söyledi.

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto pazarının CEO’su Changpeng Zhao, konuyla çok ilgilendi. CZ, herhangi bir banka bağlantılı stablecoin’in gelecekte benzer sorunlarla karşılaşabileceği konusunda uyardı.

Son olarak, bu yazıyı yazarken, Bitcoin son 24 saatte %7,6 artışla 22.360 dolardan işlem gördü.

Bu makale ilk olarak Paranfil’de yayınlandı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın