https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bilgisayar Korsanları 2022’de 3,8 Milyar Dolarlık Kripto Para Çalacak – World Digital Media News

Bilgisayar Korsanları 2022’de 3,8 Milyar Dolarlık Kripto Para Çalacak – World Digital Media News


2022 yılı her sektörde olduğu gibi kripto paralarda da hareketli geçti. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin son yılların en düşük seviyesine gerilese de dünyanın en büyük hisse senedi cinayetlerinden biri olan FTX’in düşüşünü gördük ve domino etkisi yaratıldı.

Şimdi, bilgiler kripto para dolandırıcılığının da geçen yıl arttığını ortaya koydu. Reuters’in haberine göre blockchain analiz şirketi Chinalysis, 2022’de kripto para sektöründen çalınan miktarı açıkladı. Geçen yıl 3.8 milyar dolar çaldı ortaya çıkarılacak.

Kuzey Koreli çeteler, 1,7 milyar dolar değerinde mal çalan en büyük hırsızlar.

Ayrıca rapora göre şiddet olayları Ekim ve Mart aylarında önemli ölçüde arttı. Yalnızca Ekim ayında 32 farklı suçta 775,7 milyon dolar çalındı. Ekonominin rekorlar kırdığı söylendi.

Ayrıca, en belirgin olanı Kuzey Kore ile bağlantılı saldırılar olmak üzere birçok bilgisayar korsanlığı olayının farkındayız. Lazarus bu grupların başında olduğu söyleniyordu. Geçen yıl bir atakta bu takımlarla karşılaştırıldığında 1,7 milyar dolar Çalınan kripto para birimleri arasında da yer aldı.

Bunun dışında Chanalysis, kripto para birimlerinin ihlal sayısındaki artışın da geçtiğimiz haftalarda kırıldığını duyurdu. Buna göre yasa dışı kripto para işlemleri 2022 yılında başlayacak. 20.1 milyar dolara ulaştı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın