medyauzmani.com

Binance, 6 büyük altcoin için komisyonsuz işlemleri duyurdu – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – En büyük kripto para borsası Binance, son duyurusunda altı büyük altcoin için komisyonsuz alım satım yapılabileceğini duyurdu. 

Binance, son zamanlarda desteklediği sabit kripto para birimi First Digital USD’nin (FUSD) işlem hacmini artırmaya yönelik bir hamle olarak bu varlığın 6 altcoin’deki spot ve marj paritelerinden alım satım komisyonu almayacak. 

Duyuruda Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), XRP, Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) ve Chainlink (LINK)’in FUSD paritelerindeki işlemlerin sıfır komisyon ile yapılabileceği bildirildi. Binance, sıfır komisyonlu işlemlerin 8 Aralık Cuma günü başlayacağını duyurdu. Bu altcoin’ler için komisyonsuz işlemlerin ne kadar süreyle devam edeceği konusunda ise bilgi verilmedi.

Kripto para borsası, daha önce Bitcoin işlem çiftleri için de benzer bir kampanya başlatmıştı. Yaklaşık 8 ay süren bu kampanyada Binance, pazar payını önemli oranda artırmıştı. Ancak kampanyanın sona ermesinin ardından BTC paritelerindeki likiditenin hızla düştüğü görüldü. 

Bu yeni uygulamayla birlikte platformda ilgili kripto paralardaki işlem hacimlerinde de önemli bir artış görülebilir. Özellikle Bitcoin’in bu hafta 40.000 dolar bandına adım atmasıyla altcoin piyasasındaki hızlı yükselişler göz önüne alındığında bu tür destekler, kripto paraları desteklemek adına önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

Kripto para piyasasında işlem hacmi bu hafta yükselişe geçti

Kripto para piyasaları dünkü değer artışının ardından güne hafif satıcılı yatay seyride başladı. Toplam piyasa değeri 1,53 trilyon dolara kadar kısmi bir gerileme gördü. Ortalama işlem hacmi ise son 24 saatte %21 artışla 81 milyar dolara yükseldi. 

Binance’in sıfır komisyonlu işlemler ile teşvik edeceği kripto para birimleri arasında son bir haftada ETH %8,5, XRP %0,5, BNB %0,2, SOL %7,2, DOGE %13,5 ve LINK %7,3 değer artışıyla devam ediyor. Bu varlıklar arasında DOGE, yükselişiyle öne çıkarken XRP ve BNB’nin son yükseliş dalgasından henüz yararlanamadığı görülüyor. 

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın