medyauzmani.com

Binance ABD, Birleşmeden Önce Ethereum Staking Sunuyor


ABD yan kuruluşu Binance bugün, yaklaşan Merge yükseltmesinden önce Ethereum (ETH) stake programı sunacağını duyurdu. Staking’in yıllık yüzde oranı (APY) %6,0 olacaktır.

Genellikle bir kişinin katılmak için en az 32 ETH’ye sahip olmasını gerektiren Ethereum blok zincirinde doğrudan stake etmenin aksine, Binance stake etme yalnızca minimum 0.001 ETH gerektirecektir.

Yeni gelişme hakkında yorum yapan Binance CEO’su Brian Shroder şunları söyledi:

“ETH, daha geniş Web3 ekosisteminde önemli bir rol oynuyor. Ethereum ağı The Merge’e doğru ilerlemeye devam ederken, sektördeki en yüksek ödüllendirici APY’lerden bazılarıyla ETH hisselerini sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Stake geliri

Programın getirileri, getirilerin iki katına çıkmasına izin veren Binance US’nin otomatik iadesi gibi özelliklerle kısmen artırılacaktır.

Bununla birlikte, ETH’lerini hareket halinde paylaşanlar, konsolidasyon yükseltmesi gerçekleştikten sonra Ethereum ilk Proof of Stake (PoS) blockchain işlemini yapana kadar ETH’yi iptal edemeyecek.

Birleşme 15 Eylül’de gerçekleşecek, ancak Ethereum’un yüksek hash oranı yükseltmenin beklenenden daha erken gerçekleşmesine neden olabilir. Kullanıcıların, birleştirme yükseltmesinin başarıyla tamamlanmasına bağlı olarak “Shanghai Upgrade” olarak adlandırılan başka bir yükseltmeden sonra Ethereum ağından ETH yığınlarını çekmelerine izin verilecek.

Ancak, yaklaşan entegrasyon yükseltmesinin karmaşıklığı nedeniyle, sorunsuz bir geçiş garantisi yoktur ve kullanıcıların fonları, yatırım yapılan fonların uzun süreli getirisi veya yükseltme başarısız olursa fon kaybı gibi risklere tabidir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın