medyauzmani.com

Binance Akıllı Zincirine yapılan saldırıda 100 milyon dolar değerinde kripto para çalındıDünya çapında yaklaşık 30 milyon kullanıcısı olan kripto para borsasına yapılan saldırıda büyük miktarda dijital para çalındı. Borsa ticareti durdurur.

100 milyon dolarlık kripto para çalındı

En fazla işlem sayısına ve milyonlarca müşteriye sahip olan Binance platformu dün gece saldırıya uğradı. Kripto para birimi değişimi için orijinal blockchain ağı olan Binance Smart Chain’e bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırıdan sonra 100 milyon dolarlık kripto fonunun çalındığını öğrendi.

CEO’dan açıklama

Kullanıcıların bir süre paniğe kapılmasının ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Zhao, BSC Token Hub’a yapılan saldırının bir sonucu olarak ek bir Binance Coin’in (BNB) üretildiğini açıkladı. Zhao, davanın kapandığını ve yatırımcıların fonlarının güvende olduğunu belirtti. Öte yandan kripto para piyasası saldırı sonucunda fazla etkilenmedi, Bitcoin hafta boyunca iniş çıkışlarını sürdürdü. Sanal para birimi günlük %1.8 düşüşle 19.981 dolara düştü.

Finansal Ekonomi Haberleri

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın