medyauzmani.com

Binance, AML ihlalleri nedeniyle 2,7 milyar dolar para cezasına çarptırıldı – World Digital Media News


AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ – Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao, ABD mahkemesi tarafından kara para aklamayı önleme (AML) düzenlemelerini ihlal ettikleri gerekçesiyle önemli miktarda para cezası ödemeye mahkûm edildi. Illinois Kuzey Bölgesi mahkemesi Pazartesi günü Zhao’nun 150 milyon dolardan şahsen sorumlu olduğuna karar verirken, Binance toplam 2,7 milyar dolarlık cezayla karşı karşıya.

Cezaların dökümü, borsa tarafından toplanan işlem ücretlerinden 1,35 milyar doların elden çıkarılmasını ve ceza olarak ek bir eşit meblağı içeriyor. Bu yasal işlem, düzenleyici makamlar tarafından kripto para borsalarının devam eden incelemesinde önemli bir gelişmeye işaret ediyor.

Daha önce Zhao, AML ihlalleriyle ilgili suçlamaları kabul etmiş ve Binance CEO’luğu görevinden istifa etmişti. Bu olaylar ışığında Binance, geçmişteki uyumluluk hatalarını kabul etti ve ABD’li yetkililerle uzlaşmayı kabul etti. Anlaşma, 100.000’den fazla işlemi içeren daha önce bildirilmemiş şüpheli faaliyetlerin ele alınmasını da içeriyor.

Mahkemenin kararının bir parçası olarak, Binance’in artık uyum önlemlerini önemli ölçüde geliştirmesi gerekiyor. Borsa, gelecekteki ihlalleri önlemek ve AML yasa ve yönetmeliklerine uyulmasını sağlamak için sıkı Müşterini Tanı (KYC) politikaları ve diğer kontrolleri uygulamalıdır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın