medyauzmani.com

Binance anlaşmasının ardından Bitcoin’in 40 bin doları aşması bekleniyor – World Digital Media News


Kripto para piyasası, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance ile ilgili son gelişmelerle çalkalanıyor. Adalet Bakanlığı (DOJ) ile yapılan önemli bir anlaşmanın ve CEO Changpeng Zhao’nun mali ihlaller için yaptığı savunmanın ardından, analistler Bitcoin’in gidişatı konusunda iyimser. Analist Thielen, Bitcoin’in yakında 40.000 $ sınırını aşabileceğini öngördü.

Binance’in Adalet Bakanlığı ile 4,3 milyar dolar gibi şaşırtıcı bir meblağ karşılığında anlaştığı, Zhao’nun ise 175 milyon dolar olarak belirlenen kişisel kefalet senedinin yanı sıra 50 milyon dolar gibi ağır bir para cezasıyla karşı karşıya olduğu bildirildi. Binance’in, 23 Şubat’ta duruşması yapılacak olan 18 aylık bir cezayla karşı karşıya olmasına rağmen, kripto alanındaki etkili konumunu sürdürmesi bekleniyor.

Bu olaylar ışığında Bitcoin kayda değer bir direnç gösterdi. Yasal gelişmelerin değerini olumsuz etkileyebileceği yönündeki ilk endişelerin aksine, kripto para birimi bunun yerine karşı trend tepkisi gösterdi. Piyasa gözlemcileri artık Bitcoin’in yakın vadede 38.000 doları aşacağını ve Aralık ayı yaklaşırken muhtemelen 40.000 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

Bitcoin için olumlu görünüm, Ekim 2023’te gözlemlenen önemli piyasa hareketleriyle de uyumludur. Bitcoin’in değerindeki kayda değer artış, bir ABD bitcoin spot Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) beklenen onayı ile aynı zamana denk geldi. Buna ek olarak, popüler bir stabilcoin olan USDT piyasa değerindeki 5 milyar dolarlık artış, kurumsal yatırımcıların stabilcoinlere yönelik artan tercihine işaret etti. USDT’nin yakın zamanda basılması, uzlaşma haberlerinin ardından daha fazla yatırımın Bitcoin’e akabileceğini gösteriyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın