medyauzmani.com

Binance CEO’su, 2022’nin sonuna kadar yatırımlara 1 milyar doların üzerinde harcama yaptığını söyledi


Binance CEO’su Changpeng Zhao, dünyanın önde gelen dijital varlık platformunun bu yılın sonuna kadar 1 milyar dolardan fazla yatırım harcayabileceğini belirtti. Kripto alanında yaygın olarak CZ olarak anılan Zhao, bunu Bloomberg ile yaptığı bir röportajda açıkladı.

Zhao’nun açıklaması, Binance’in Kazakistan’da faaliyet göstermek için bir lisans almasından bir gün sonra BNB zincirine yapılan bir saldırının ardından geldi.

Çekoslovakya’ya göre, fonların büyük kısmı yatırımlara ve varlık alımlarına tahsis edilecek.

Binance yatırım planı

Yakın geçmişte Binance, kripto ayı piyasasına rağmen 67’den fazla projeye 325 milyon doların üzerinde yatırım yaptı. Binance’in risk sermayesi kolu, eski Meta çalışanları tarafından kurulan bir şirket olan Aptos’a bir dizi yatırım yaptı.

Zhao dedi ki:

“Birçoğu, kullanıcı parasını alıp başkasına veriyorlar. Çok fazla içsel bir değer yok. Bu durumda ne alınır? İnsanların kullandığı gerçek ürünleri görmek istiyoruz.”

Satın almalarla ilgilenmiyor

Binance, henüz mücadele eden herhangi bir kripto şirketine ilgi göstermedi. Aksine Binance, DeFi ve NFT protokolleri için çözümler sunmaya odaklanmıştır. Kesin olmak gerekirse, yazılım saldırıları ve sıkılaştırma düzenlemeleri gibi kripto pazarındaki kalıcı sorunları ele almaya odaklanıyor.

Zhao, Binance’in takas edilemeyen jetonlara (NFT’ler), hayran jetonlarına ve geleneksel ödeme hizmeti sağlayıcılarına büyük yatırım yaptığını iddia ediyor. Ayrıca, kripto piyasalarındaki ve en büyük finans sektöründeki mevcut ekonomik çalkantıya rağmen Binance’in ekonomik olarak ayakta kaldığını belirtti.

Geleneksel ödeme hizmeti sağlayıcıları ile ilgili olarak Zhao, Binance’in geleneksel oyun ve e-ticaret işletmelerinde azınlık hisselerini satın alma girişiminde bulunabileceğini söyledi.

Binance’in ortaklıklar için ek 7 milyar dolarlık fonu var ve satın alma ve birleşmelere odaklanan 30’dan fazla üyeden oluşan bir ekibe sahip.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın