medyauzmani.com

Binance CEO’su istifa etti, DOJ anlaşmasının ortasında BNB fiyatı düştü – World Digital Media News


İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’nun görevinden istifa etmesiyle kripto para piyasası bugün bir sarsıntı yaşadı. Bu hamle, Binance’in Hamas’a finansman sağladığı iddiaları üzerine Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ) ile yapılan anlaşmanın ardından geldi. Duyurunun ardından, Binance platformunun yerel kripto para birimi Binance Coin‘in (BNB) fiyatı sert bir düşüşle 239 dolara geriledi ve piyasa değeri 36,4 milyar dolara düştü.

Zhao’nun ayrılması kripto piyasasında önemli bir tepki yarattı ve Binance Coin’in günlük işlem hacmi Salı günü %11,2 oranında düşerek 389,5 milyon dolara geriledi. Analistler BNB üzerinde teknik analiz yaptı ve yaklaşık %12’lik ek bir düşüş olabileceğini öne sürüyor. Böyle bir düşüş 234,6$’lık destek seviyesini aşacak ve potansiyel olarak fiyatları haftalık grafikte 200$ civarındaki simetrik üçgen formasyonunun alt sınırına doğru itecektir. Bu seviye tarihsel olarak alıcıların fiyatları yükseltmek için devreye girdiği güçlü bir destek bölgesi olmuştur.

Zhao’nun bıraktığı liderlik boşluğunu doldurmak üzere Richard Teng yeni CEO olarak atandı. Binance’in 150 milyonluk geniş bir kullanıcı tabanına hizmet vermesi ve hatırı sayılır bir işgücünü yönetmesi nedeniyle, Teng’in uzmanlığı kurum içinde güven ve istikrarın korunmasında çok önemli olacak.

Zhao’nun istifa haberinin ardından Coinglass, 3 milyon dolarlık BNB uzun pozisyonlarının hızla tasfiye edildiğini bildirdi. Buna ek olarak, %0,025’ten %0,0093’e düşen Sürekli Fonlama Oranında önemli bir düşüş yaşandı ve bu da piyasa katılımcılarının spot fiyat endeksine göre fiyat ve likiditede daha fazla düşüşe hazırlıklı olabileceğini gösteriyor.

Piyasa şimdi Teng’in Binance için bu çalkantılı dönemi nasıl yöneteceğini yakından izliyor. Teng’in eylemleri ya düşüş eğilimlerini hafifletip BNB’nin piyasa değerini istikrara kavuşturmaya yardımcı olacak ya da yatırımcılara güven veremeyerek kripto paranın fiyatı üzerinde daha fazla aşağı yönlü baskıya yol açacak.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın