medyauzmani.com

Binance CEO’su kârlar artarken MicroStrategy’nin Bitcoin stratejisini destekliyor – World Digital Media News


Kripto para dünyası, Bitcoin’in altın gibi geleneksel varlıklara kıyasla sahip olduğu değerlere ilişkin, sektörün önde gelen isimlerinin de ağırlık koyduğu yeni bir tartışmaya sahne oluyor. Binance’in CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, MicroStrategy’nin Bitcoin’e yaptığı önemli yatırımı destekleyerek, dijital para biriminin Ağustos 2020’den bu yana altına kıyasla önemli ölçüde değer kazandığını vurguladı.

Michael Saylor liderliğindeki MicroStrategy, Bitcoin’in hevesli bir savunucusu oldu ve 4,69 milyar dolarlık bir maliyetle 158.400 adet kripto para birimi topladı. Bitcoin’in fiyatı şu anda madeni para başına 36.566,96 dolar seviyesinde seyrederken, bu stratejinin şirket için kazançlı olduğu kanıtlandı. Bugün itibariyle MicroStrategy’nin Bitcoin varlıkları yaklaşık 5,76 milyar dolar değerinde ve bu da 1,1 milyar doları aşan gerçekleşmemiş bir kârı yansıtıyor.

Şirketin agresif bir şekilde Bitcoin satın alması yalnızca önemli kârlar elde etmesini sağlamakla kalmadı, aynı zamanda Wall Street’in kripto para birimine ilişkin algısını da etkiledi. JP Morgan gibi finans devleri de dahil olmak üzere volatilitesi konusunda şüphecilikle karşılaşmasına rağmen, Bitcoin’in performansı kayda değer olmuştur. Ağustos 2020’den bu yana Bitcoin %214 oranında yükselirken, altın aynı dönemde %3’lük bir düşüş yaşadı.

Zhao’nun desteği, kripto paranın kurumsal yatırımcılar nezdindeki cazibesini daha da artırabilecek bir Bitcoin spot ETF’sinin potansiyel onayına ilişkin tartışmaların ortasında geldi. Bu gelişme, Bitcoin’in ana akım yatırım portföylerine entegrasyonu için önemli bir kilometre taşını işaret edecektir.

Bitcoin ve altın arasındaki tartışma devam ederken, MicroStrategy’nin başarısı, dijital varlıkları yatırım stratejilerinin bir parçası olarak gören diğer şirketler için bir vaka çalışması niteliği taşıyor. Zhao’nun desteği ve kripto paralar için yeni yatırım araçlarının ortaya çıkma olasılığı ile Bitcoin, altın gibi geleneksel varlıklara kıyasla daha küçük piyasa değerine rağmen, giderek daha fazla gelecek vaat eden bir yatırım olarak görülüyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın