https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Binance, dolar cinsinden fon transferini bu hafta durduracak – World Digital Media News

Binance, dolar cinsinden fon transferini bu hafta durduracak – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Binance borsası, 8 Şubat’tan itibaren dolar cinsinden fon transferini durduracağını duyurdu.

Söylediklerine göre dünyanın en büyük borsası, 8 Şubat’tan itibaren dolar cinsinden para yatırma ve çekme işlemlerini durduracağını açıkladı.

Binance sözcüsüne göre, kripto borsası kullanıcılarının yalnızca %0,01’i dolar ticareti yapıyor. Ayrıca Binance Banka aracılığı ile diğer itibari fonlardan yapılan para çekme ve para yatırma işlemlerinin aynı şekilde devam edeceği belirtilirken, havale, kart, banka kartı, Google Ödemek, elma Pay ve Binance P2P üzerinden yapılan kripto para işlemlerinin etkilenmeyeceği bildirildi.

Dolar transferinin neden durdurulduğuna dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Binance’in ABD yan kuruluşu Binance.US, dolar ticaretini askıya alma kararından etkilenmeyecek. Hükümet yetkilileri, çalışmaların durdurulmasının gerekçesini açıklamamalarına rağmen kararın bir yasaklama olmadığını, geçici bir karar olduğunu ve cevabın yakında bulunacağını söylediler.

Binance2021’de de benzer bir karar almıştı. O zamanlar Birleşik Krallık sınır kontrolü, FCA ile yaşanan bazı sorunlar nedeniyle İngiliz sterlini ile yapılan transferleri durdurmak zorunda kalmıştı. Bunun ardından Binance, yetkililerle iş birliği içinde çalışarak bir sonraki aşamasını güçlendirdi ve sterlin hizmetleri yeniden açıldı.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın