medyauzmani.com

Binance, Kazakistan’da faaliyet göstermek için lisans aldı


Binance, ülkenin mali düzenleyicisi ile bir mutabakat zaptı imzaladıktan birkaç gün sonra Kazakistan’da bir kripto para borsası işletmek için bir lisans aldı.

Dünyanın önde gelen kripto para ticaret platformu Binance, Bir blog gönderisi aracılığıyla reklam verin 6 Ekim Perşembe günü, AIFC Finansal Hizmetler Otoritesi (AFSA) tarafından yetkilendirildi.

Bu son gelişme sayesinde Binance artık bir dijital varlık platformu işletebiliyor ve Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde saklama hizmetleri sunabiliyor.

Kripto para borsası, hizmetlerini Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde bir dijital varlık platformu web sitesi operatörü ve saklama hizmeti sağlayıcısı olarak sunabileceğini söyledi.

Binance Asya Direktörü Gleb Kostarev şunları söyledi:

“Kazakistan’ın yeni dijital teknolojiler ve kripto para ekosistemi alanında lider bir oyuncu olma niyetini memnuniyetle karşılıyoruz. Hükümet, mevzuat ve düzenleyici ortamda önemli değişiklikler yaparak cumhuriyetteki kripto para platformları için en yüksek uyumluluk standartlarını belirledi. Binance’in uyum odaklı bir borsa olma arayışında bir adım daha attığını duyurmaktan gurur duyuyoruz.”

Binance, kalıcı lisansın artık Kazakistan’da düzenlenmiş bir platform olduğu anlamına geldiğini söyledi. Bir kripto para borsası, takas ve transfer hizmetleri, fiat para birimlerinin yatırılması ve çekilmesi, kripto varlık depolama ve takas ticareti sunabilir.

Kullanıcıların borsa tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmeleri için Binance’de bir hesap açmaları gerekecektir. Binance, borsanın hizmet ve hizmet yelpazesinin genişlemeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Bu son gelişme ancak bir hafta sonra geliyor Binance’in reklamını yapın Kazakistan Cumhuriyeti Mali Denetleme Kurumu ile bir mutabakat zaptı imzaladılar.

Anlaşmanın şartlarına göre Binance, suç yoluyla elde edilen sanal varlıkların yanı sıra suç gelirlerini yasallaştırmaya (aklamaya) ve terörizmi finanse etmeye yönelik sanal varlıkları tespit etmek ve engellemek için yetkililerle birlikte çalışacak.

Binance de Düzenleyici onay alındı Yaklaşık bir haftadır Yeni Zelanda’da çalışıyor.

Binance Dünyanın önde gelen kripto para borsası olmaya devam ediyor ve şu anda 12 milyar doları aşan operasyonlar günlük işlem hacminde.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın