medyauzmani.com

Binance, sadece kullanıcı gözetimde olacak ilk Web3 cüzdanını piyasaya sürdü – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, İstanbul’da düzenlenen Binance Blockchain Haftası konferansında kullanıcıların merkezsiz finans ekosistemiyle etkileşime girmek için kullanabileceği ve kullanıcı gözetimde olacak ilk Web3 cüzdanını tanıttı.

Binance kullanıcıları, 30 Blockchain ağıyla uyumlu olan kripto cüzdanını uygulama üzerinde indirip kullanabilecek. Bu önemli gelişmeyle ilgili açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Web3 cüzdanlarının önemine vurgu yaparken bu uygulamaların kripto varlık depolamaktan öte çok daha fazlasını temsil ettiğini söyledi. Web3 cüzdanlarının gözetiminin sadece kullanıcıya ait olduğu üzerinde duran Zhao, bunun bireysel yatırımcılara bağımsız finansman yeteneği kazandırdığını dile getirdi.

Diğer rakip borsalar Web3 cüzdanı konusunda Binance’in önünde

Mevcut durumda piyasanın diğer yüksek hacimli kripto borsaları Coinbase ve OKX’in Web3 cüzdanı bulunurken Binance, şimdi yeni cüzdan uygulamasıyla bu büyük borsalarla birlikte harici kripto cüzdan hizmeti sunan MetaMask ve Trust Wallet ile rekabet edecek.

Kullanıcılar, Binance’in mobil uygulaması üzerinden yeni bir Web3 cüzdanı oluşturabilecek ve bu cüzdan ile uyumlu olan 30 Blockchain ağı üzerinden staking, borç alma ve verme gibi birçok DeFi faaliyetini yürütebilecek. Kullanıcıların Web3 cüzdanlarını kullanabilmek için müşteri tanıma (KYC) sürecinden geçip geçmeyeceği ise şu an belirsizliğini koruyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın