medyauzmani.com

Binance, saldırıdan sonra zincirler arası altyapısını düzeltmek için acil bir yama yayınladı


Binance geliştiricileri bugün geçici flaş güncellemesi v1.1.16’nın yayınlandığını duyurdu. Yama, son 100 milyon dolarlık çapraz zincir istismarının ardından BNB Beacon Chain ve BNB Smart Chain arasındaki zincirler arası altyapıyı onaracak.

Yama, saldırıdan sonra geçici olarak devre dışı bırakılan zincirler arası iletişimi yeniden etkinleştirecek.

v1.1.16 yaması, ana ağ ve test ağının bir hard fork’udur. Ana ağ için Moran hard forkunun 12 Ekim’de saat 08:00 UTC’de 22.107.423 blok yüksekliğinde yükseltilmesi beklenirken, test ağı yükseltmesinin 11 Ekim’de saat 08:00 UTC’de 23.603.940 blok yüksekliğinde olması bekleniyor.

Yükseltmenin düzeltmeye çalıştığı şey

Kısacası, yükseltme, IAVL karma denetimindeki güvenlik açıklarını düzeltecek, röleyi yapılandırmada beyaz listeye alacak ve sırayla CrossChain düğümlerine bir blok başlığı ekleyecektir.

BNB zincirindeki olası sorunları ve riskleri düzeltmek için tasarlanmış bir acil durum yaması olduğundan, yükseltme yayınlandıktan hemen sonra denetçilerin yamayı doğrulaması ve yükseltmesi gerekecektir.

Binance geliştiricileri, yükseltmenin tamamlanmasının ardından kullanıcıların fonlarını hemen alabileceklerini ve staking ödüllerinin de ertesi gün kullanılacağını onayladı.

Bundan sonra Binance daha fazla iyileştirme duyurusu yapacak.

BNB fiyatı düşmeye devam ediyor

BSC Token Hub’ın 7 Ekim’de kullanılmasından bu yana BNB fiyatı serbest düşüşte.

İstismarın aynı gününde %5’lik bir düşüşün ardından, BNB jetonu %8 daha düştü. Basın zamanında, Ekim başında 297 doların üzerindeki en yüksek seviyelerin oldukça altında 271.22 dolardan işlem görüyordu.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın