medyauzmani.com

Binance Siber Saldırı İncelemesi – Dünya Dijital Medya Haberleri


Bugün erken saatlerde, dünyanın en büyük kripto para piyasası Binance’in Siber saldırı raporları var. Blockchain ağının değişim için olduğu söyleniyor BNB hisselerinin fiyatı Bir veya daha fazla bilinmeyen bilgisayar korsanı tarafından saldırıya uğradığı bildirildi.

BNB Chain’in resmi hesaplarından yapılan açıklamada, saldırı kapsamında ağ askıya alındı. 70-80 milyon dolar yakın olduğunu söyledi. Ancak internette dolaşan bazı söylentiler 600 milyon dolarlık kripto paranın çalınmış olabileceğini söylüyor. Saldırı gündemin üst sıralarında yer almaya devam etse de şimdi söz Binance’den geliyor.

Binance’in BNB Zinciri üzerinde hiçbir kontrolü yok”

Binance yaptığı açıklamada, son siber haberlerin BNB Chain ile sınırlı olduğunu, Binance ile alakası yok gösterdi. Bugün BNB Coin için gerçek döviz kuru yetkileri yok ekledi. Tam metin şöyleydi:

Son zamanlardaki siber saldırı haberleri BNB Chain ile sınırlı olsa da Binance’den bir farkı yok. Binance’in BNB Zinciri üzerinde hiçbir kontrolü yoktur.

BNB Chain, kendi topluluğu tarafından yönetilen ve dağıtık bir şekilde yönetilen günlük kullanıcılar açısından dünyanın en büyük akıllı blok zinciri şirketidir. Lansmanından bu yana 163 milyon farklı adresten 3 milyar işlem gerçekleştirerek, düşük gas ücretleri ve sıfır gecikme süresi sayesinde birçok kullanıcının erişimini kolaylaştırdı. Öte yandan Binance, DeFi, Meta Evrenler, blockchain oyunları, NFT’ler ve daha pek çok kategoride Binance Akıllı Zinciri kullanan 1.400’den fazla proje ve dApp’den oluşan bir ekosistemdir.

Merkezi bir köprü olan BSC Token Hub’da meydana gelen söz konusu olayda Binance’in herhangi bir kaybı veya hasarı bulunmamakta olup, Binance kullanıcıları hiçbir şekilde etkilenmemiştir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın