https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Binance ve SEC Başkanı Gensler arasındaki iş görüşmesi – World Digital Media News

Binance ve SEC Başkanı Gensler arasındaki iş görüşmesi – World Digital Media News


Son aylarda Binance borsa ABD’de birçok kontrolle karşı karşıya kaldı. Ancak, bu kuruluşlardan birinin mevcut başkanı Gary Genslerİlginç bir keşif yapıldı.

Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir habere göre Binance, 2018 yılında Gary Gensler ile bir araya geldi. O dönemde Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) eğitim veren bir kişiye danışmanlık verildi.

Binance yöneticisi o zhang ve Binance’ten ayrı bir şirket olan Koi Trading’in Kurucu Ortağı Harry Zhou, Gensler ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Sayın Gensler, danışmanlık rolünü kabul etmese de izin konusunda yardımcı olabileceğini söyledi.

Yazıya göre o dönemde toplantı yapan Binance yetkilileri de üstlerine Demokrat Parti’nin 2020 seçimlerini kazanması halinde Gensler’in görevi devralabileceğini önerdi.

Bu olaydan yaklaşık 6 ay sonra Mart 2019’da Binance’in kurucusu Gensler Tokyo’daydı. Changpeng “CZ” Zhao ile de görüştü.

Ancak Gary Gensler, 2021 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanlığına atandı. Rapora göre bazı kripto şirketleri tanınmış isme tavsiyelerde bulunsa da Gensler her şeyi reddetti.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın