https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Binance’in bankacılık ortağı para transferlerine üst sınır koyuyor – World Digital Media News

Binance’in bankacılık ortağı para transferlerine üst sınır koyuyor – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – BinancePara transferlerinde kendisiyle iş birliği yapan Signature Bank’ın 1 Şubat’tan sonra 100 bin doların altında fon sağlamayacağını duyurdu.

Kripto piyasasına erişimini sınırlandırma kararı alan Signature Bank, ilk hamlesi için Binance’e aktarılan miktar için 100.000$ alt limit belirledi. Bu nedenle banka bu para birimi altındaki para transferlerine aracılık etmemektedir.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından yapılan açıklamada, alınan kararın platform üzerinde sınırlı bir etkisinin olacağı ve bunun daha çok SWIFT üzerinden kripto para satın alan kullanıcıları etkileyeceği belirtildi. Ayrıca borsa, bankanın diğer ortaklarıyla ilgili bir sorun olmadığını, aylık kullanıcıların yaklaşık %0,01’inin kullandığı bankada başka bir kuruluş aradıklarını söyledi.

Signature Bank’ın kararının, ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun (FDIC) 5 Ocak’ta kripto varlıklara ilişkin bir risk derecelendirmesi yayımlaması ile uyumlu olduğu değerlendiriliyor. FDIC yaptığı son açıklamada, kripto varlıklarla ilgili faaliyetlere odaklanan finansal modellerin kripto varlık ticaretinin güvenliğini ve güvenilirliğini artırın.

2022 yılında kripto piyasalarının gerilemesi, kripto hizmetleriyle ilgilenen bankaları da yazmaya sevk etti. Bunların arasında yakında Silvergate Bankasıyaklaşık 1 milyar dolar zarar bildirdi. Bir başka kripto bankası olan Moonstone, piyasa oynaklığı nedeniyle piyasadan çıktığını açıkladı.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın