https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bir yargıç milyar dolarlık anlaşmanın “devam edeceğini” söyledi – World Digital Media News

Bir yargıç milyar dolarlık anlaşmanın “devam edeceğini” söyledi – World Digital Media News


Bir New York mahkemesindeki bir iflas hakimi, ABD hükümetinin temyize kadar davayı askıya alma niyetini reddederek, Binance’in Voyager Digital varlıklarının 1 milyar dolarlık alımını sürdürmeye karar verdi.

ABD Başsavcısı Damian Williams Kararın ardından New York Güney Bölgesi yargıcı yaptığı açıklamada, kararın Voyager Digital ve çalışanlarına vergi ve menkul kıymetler yasalarını ihlal ettikleri için zarar vermeye çalıştığını söyleyerek kararın geri alınması veya bozulması gerektiğini söyledi. Michael Wiles Ancak zaten onaylanan anlaşmanın böyle şeyler getirmediğini ve uzun bir bekleyişin geçen yıl Temmuz ayında iflas ilan ettiğinden beri özel fonlarına erişemeyen Voyager müşterilerine zarar vereceğini söyledi.

Wiles, anlaşmanın şartlarında düzenleyici ihtilafların bulunmadığını ve gecikmenin müşteriler için büyük bir rahatsızlık olduğunu da sözlerine ekledi.

15 Mart’ta başlaması beklenen Binance.US satın alımı daha önce Voyager’ın onayladığı ayrı bir anlaşmayla 20 Mart’a uzatılmıştı.

ABD hükümeti; Binance.US tarafından sorunlu Voyager’ın varlıklarını satın almak için teklif edilen 1 milyar dolarlık anlaşmanın durdurulması gerekirken, Salı günü açılan bir dava büyük yasal engelleri ortadan kaldırdı.

Hareket, anlaşmanın Voyager ve çalışanlarını vergi veya menkul kıymetler yasalarının ihlallerine maruz bırakacağından korkan Adalet Bakanlığı’nın kurumsal dava kolu olan ABD Mütevelli Heyeti’nin temyiz başvurusunu takip ediyor.

ABD Başsavcısı Damian Williams’ın yaptığı bir dosyada, “Mahkeme, anlaşmadan önce Hükümete ‘şimdi konuş ya da sonsuza kadar gözlerini kapat’ diyemez.” dedi.

Williams ayrıca, anlaşmanın onaylanmasının – veya eyaletin yasayı uygulama yeteneğini sınırlayan diğer bölümlerin – Yüksek Mahkeme temyizi duyana kadar askıya alınması gerektiğini söyledi.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın