https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bitci Borsa için BitciEDU programı başvuruları başladı – World Digital Media News

Bitci Borsa için BitciEDU programı başvuruları başladı – World Digital Media News


Yerli kripto borsası Bitci, Blockchain teknolojisinin ve kripto ekosisteminin doğasını kullanıcılara anlatmada önemli bir rol üstlendi ve BitciEdu eğitim programını başlattı. Kripto para birimlerini erişilebilir kılmak için kurulan bu programın kullanım süreci devam ediyor. Amacı, proje kapsamında verilecek eğitimle ilgili teknolojilerin uygulanmasını desteklemektir.

Bitci Borsa, kripto ekosistemindeki faaliyetlerine yeni özellikler ekledi. Kripto para geliştirme platformu Evox ile ortaklaşa BitciEDU eğitim programını başlatan borsa, Bitci Borsa üyelerinden her ay 500 kripto para eğitimi vermeyi planlıyor. Program kapsamında verilecek dersler ile dijital ekonomi ve blockchain teknolojisi hakkında bilgi birikimi oluşturulması amaçlanmaktadır. Videolar ve yazılı makalelerle desteklenecek olan kursun, Türkiye’deki kripto ekosisteminin gelişimine katkı sağlaması bekleniyor.

Programa kabul edilenlere e-posta ile gönderilmesi gereken kripto alanındaki deneyimlerini özetleyen bir formu dolduran adaylar arasında yapılacak değerlendirme nedeniyle. Bir kripto para birimi kursunu başarıyla tamamlayan öğrenciler; Bitcichain ağındaki NFT dijital sertifikasına ek olarak, BITCI belirteçlerini almaya da hak kazanacaktır. Öte yandan, eğitim yöntemleri, program sonunda verilecek sertifika ile onaylanacaktır.

Kripto ekosisteminin umut verici gelişimi

Blockchain teknolojisinin uygulanmasını desteklemek ve kripto para birimlerinin kullanımını artırmak için alınan bu, şirketin teknolojisinde umut verici bir gelişme olarak görülüyor. Uzmanlar, blockchain hizmetini hesaplamak ve kullanıcılara dağıtmak için fon sağlanmasının, hizmetin başarısı için kritik öneme sahip olduğunu söylüyor.

“Eğitim olmadan bu işi yapamayız”

Finansal eğitimin önemine değinen Bitci Borsa CEO’su Ahmet Onur Yeygün, yatırımcılara finansal fırsatlar sunmak için aylık 500 kişilik BitciEdu programını başlattığını açıkladı.

Ahmet Onur Yeygün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Değerli arkadaşlar eğitim almadan bu işi yapmamız mümkün değil. Daha önce de söz verdiğim gibi BitciEdu programı başladı. Halkımızın finansal eğitimini önemsiyoruz. Evox ile ortaklığımızı Türkiye’nin en gelişmiş finansal platformlarında duyurmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın