https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bitcoin 20.000 doların altına düşer; Silvergate, SEC ve Fed kriptoda korku yaratıyor – World Digital Media News

Bitcoin 20.000 doların altına düşer; Silvergate, SEC ve Fed kriptoda korku yaratıyor – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Bitcoin Kripto para birimi aynı anda 19.797 dolara düşerken, Perşembe gecesinden bu yana en düşük seviyelerini önemli ölçüde artırdı. Bu, 14 Ocak’tan bu yana para biriminde 20.000 doların altına ilk düşüş.

Bu yazının yazıldığı sırada BTC/USDDüne göre %7,5’in altına ve haftaya göre yaklaşık %11’in altına, önemli duygusal seviyenin üzerine çıkmaya çalışıyor.

Silvergate, Bitcoin yatırımcılarının kafasını karıştırıyor

Bitcoin bu hafta bir dizi olumsuz olaydan etkilendi, en önemlisi Çarşamba gecesi halka duyurulan kripto bankası Silvergate’in talihsizlikleri.

Şirket, düzenleyici kuruma yaptığı bir dosyada “sermaye kaybı” riski altında olduğunu açıklamasından bir hafta sonra, faaliyetlerini durdurmayı ve kripto dostu Silvergate Bank’ı elden çıkarmayı planladığını duyurdu.

Sonuç olarak, Silvergate hisseleri dünkü seansta %42’den fazla düştü ve bu, Bitcoin’in düşüşünün ana nedeni gibi görünüyor. Bu, geçen hafta Silvergate’in SEC’e yıllık raporunun sunulmasının ertelendiğini açıkladığında gerçekleşti, bu da geçen Perşembe günü hisselerinin %57’den fazla düşmesine ve Bitcoin’in bir saatten daha kısa sürede %6 artmasına neden oldu.

Silvergate endişelerinin yanı sıra, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri de finansal kaygılardan büyük ölçüde etkileniyor.

Geniş çevre ve daha fazla düzeltme riski, BTC’nin düşüşünün ana nedenleridir.

Nitekim, Fed Başkanı Jerome Powell’ın bu hafta ABD Kongresi’nden önceki şahin ifadesinin, piyasanın 22 Mart’ta yapılacak bir sonraki FOMC toplantısında başlangıç ​​aktivitesinde %0,50’lik bir artış yapmasına yol açtığını hatırlayın.

Kriptohaberleri.gen.tr Federal Faiz Aracı piyasanın şu anda bu sonuçların %64’ünü düşündüğünü gösteriyor.

Enflasyonun sona ermesi ihtimalinin bu yılın başlarında Bitcoin’i artırması gibi, parasal sıkılaştırmanın beklenenden daha fazla ve daha uzun sürmesi ihtimali de doğal olarak kripto para birimini azaltıyor.

Son olarak, arka planda, SEC’in ve birçok hükümetin kripto para birimi şirketlerinin çeşitli yönleri üzerindeki baskısı artıyor ve yetkililer dijital paradan nefret ettiği için Bitcoin’e bir sınır koyuyor artık şüphe yok.

Ayrıca 9 Mart’ta yayınlanan ek bütçe Açıklama belgesi, Biden’ın “madencilik faaliyetlerini azaltmak için” bütçe planının bir parçası olarak ABD’de kripto para madenciliğinin elektrik fiyatı üzerinden %30 vergiye tabi tutulabileceğini gösterdi. Ayrıca kripto pazarındaki duyguları bastırmak.

Cuma günü ileriye bakıldığında, dünyanın dört bir yanındaki piyasa katılımcılarının ana odak noktası ABD’nin Şubat ayı tarım dışı istihdam raporu olacak. Güçlü rakamlar, bir sonraki Fed toplantısında Bitcoin üzerinde baskı oluşturabilecek %50’lik bir oran artışı olasılığını da artırabilir.

Aksine, hayal kırıklığı %0,25 gibi hafif bir artışa yol açacaktır ki bu da kripto para birimleri için iyi olacaktır.

BTC/USD’de kısa vadede izlenecek teknik göstergeler

Grafik açısından bakıldığında, dün gece Bitcoin’deki düşüşün yeni bir satış sinyalini tetiklediğine dikkat edilmelidir; Çünkü kripto para birimi, bu hafta başında 18 Ocak’tan beri görülen yükseliş çizgisinin altına düştükten sonra 100 günlük hareketli ortalamasının altına düştü.

20.000$’ın altında bir kırılma onaylanırsa, 200 günlük hareketli ortalama 19.700$, kapıda 19.000$ ve ardından 18.000$/18.400$ alanı dikkate alınacak sonraki hedefler olacak.

Artan yönde, BTC/USD grafiğinin tekrar pozitif olması için 23.000 doların üzerinde bir getiri görmemiz gerekiyor. Ancak bundan önce, dün kırılan ve şu anda 20.260 dolarda olan 100 günlük hareketli ortalamadan başlayarak birçok ara direncin aşılması gerekiyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın