https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bitcoin 22.000 Dolara Yükseldi – World Digital Media News

Bitcoin 22.000 Dolara Yükseldi – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Silicon Valley Bank’ın iflası, 2008 krizinden sonra ABD’deki en büyük iflas olarak kayıtlara geçti. Bu, kripto para piyasalarını etkileyecek son kötü şey olarak görüldü.

Ondan sonra hafta sonları çok fazla trafik vardı. Silikon Vadisi BankasıÖzel bir çöküş, özellikle kripto pazarındaki ikinci stablecoin. USDC sağlayıcısı Circle’ı içeriyordu. Bankada 3,3 milyar dolar olduğunu açıklayan Circle, piyasalarda paniğe yol açarken, kripto para birimi 2019 yılı sonunda bankaların kapalı olduğu saatlerde en yüksek işlem gören USDC nedeniyle 1 dolar istikrarını kaybederek 0,8 dolar grubuna geriledi. hafta. hareketler.

Bunun ardından Circle’dan bir açıklama geldi ve şirket, bankaların hafta sonu kapalı olması nedeniyle geçici bir fon sıkıntısı yaşandığını ve hafta sonu açılışı için USDC’yi sabit tutacaklarını duyurdu. Bu açıklamanın ardından USDC yükselmeye başladı ve haftanın ilk saatlerinde kripto para birimi yeniden 1 dolar istikrarına ulaştı.

Hafta sonunda ABD’de bir bankacılık krizi gibi görünen olayda BeslediHaber yayıldı ve ABD Federal Rezervi, bankalara yardım etmek için fon toplama olasılığını destekleyeceğini duyurdu. ABD Federal Rezervi, Silicon Valley Bank’ın başka bir çöküşünü önlemek için bir indirim penceresi bulmak amacıyla banka koşullarını hafifletmeyi düşündüğünü açıkladı. Bu kapsamda Fed, bankaların faiz oranları yükseldikçe düşen tahvil ve diğer ürünleri satarak mudilerin taleplerini kayıp kaydetmeden karşılama yeteneklerini artıracağını söyledi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in İflas İncelemesi

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen dün yaptığı açıklamada, yatırımcıları korumak için bankacılık düzenleyicileriyle birlikte çalıştığını ancak büyük bir desteğin planlanmadığını söyledi.

2008 mali krizinden bu yana bankanın en büyük çöküşü olarak görülen uygun kalkınma planları yapmak için yetkililerle birlikte çalıştığını söyledi.

Kripto para birimleri, Fed’in aldığı önlemlerden faydalandı

Piyasalarda paniğe neden olan ikinci stabil kripto para birimi hızla 1 dolar seviyesine ulaştı ve kripto para birimlerinde ve Fed kanadının sözlerinde toparlanma görüldü.

BitcoinHafta sonuna girerken 19.500 dolar seviyelerine kadar düştü. Hafta sonunda trendden toparlanmaya başlayan BTC, özellikle dünkü açıklamanın ardından son iki günde %10 sıçrayarak 22.000$ seviyesine kadar yükseldi.

Bitcoin’de olduğu gibi, kripto pazarında canlanma büyürken, Ethereumayrıca %10’luk bir artış gördü ve ana altcoin 1.600 $ sınırına yükseldi.

İlk 10 kripto para birimi arasında son 24 saatte en çok yükselen kripto para birimi Kardan (ADA) meydana geldi. ADA dünden bu yana %12 artışla 0,34 $ token oldu.

Fed’in faiz politikasının bankaları olumsuz etkilemeye başladığı yorumlarının ardından bankanın faiz politikasını indirebileceği fikri güçlenmeye başladı.

Goldman Sachs, bu gelişmelere dayanarak nihai görüşünde Fed’den bu ay faiz artışı beklemediğini açıkladı.

Goldman Sachs’tan yapılan açıklamada, son dönemde bankalarda yaşanan stres nedeniyle FOMC’nin 22 Mart’taki toplantısında faiz artırmasını beklemedikleri ve Mart sonrası yola ilişkin büyük belirsizlik gördükleri söylendi.

JP Morgan ise geçen hafta Fed’in faiz artırımına ilişkin 50 puan olmasına rağmen bu ay 25 puanlık artış beklediklerini söyledi.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın