https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bitcoin 25.000 Dolara Gidiyor – World Digital Media News

Bitcoin 25.000 Dolara Gidiyor – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Kripto para piyasaları dün keskin bir şekilde yükseldi. Toplam piyasa değeri %8 artışla 1,1 trilyon dolara yükseldi.

Bitcoin Peki Ethereumson dalgayı yönetti. Bitcoin (BTC) son 24 saatte %11 artışla 24.500 dolar seviyesine ulaşırken, günün ilk saatinde BTC fiyatı 24.900 dolardan geri geldi. Ethereum ise aynı dönemde %8,5 değer kazandı ve şu anda 1.679 dolardan işlem görüyor. Ethereum, son 24 saatteki en güçlü büyümenin üzerinde 1.712 dolara yükseldi.

Bitcoin, son 6 ayın en yüksek seviyesine ve son satışlara ulaşarak dikkatleri üzerine çekti. Yukarı yönlü hareket, ayı piyasasının sona erdiği iddialarını alevlendirdi ve yükseliş çizgisi Ocak ayından bu yana devam ediyor.

Piyasayı etkileyebilecek olumlu şeylerden biri de, Binance’in ABD makamlarının soruşturmasını sonlandırmak için para cezası ödemeye razı olduğu söylentisidir. Bu, Binance Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillman ile Wall Street Journal röportajından sonra oldu. Binance başkanı, şirketin geçmiş ihlaller için ceza ödemeyi kabul edebileceğini ve ilgili makamların bu şekilde çalıştığını söyledi.

Binance2018 yılından itibaren kara para aklama soruşturmaları ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan yaptırımlara odaklanıldı. Kripto piyasalarındaki büyük borsaların ABD soruşturmasının endişelerini gidermiş olması, piyasayı sakinleştirecek bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Uzmanlar, son zamanlardaki yükselişin sonuçları arasında büyük yatırımcıların küçük pozisyonlarını kapattığını da belirtiyor. Coinglass’ın verilerine göre, dün Bitcoin’den yaklaşık 64,5 milyon dolar değerinde kısa pozisyon kaldırıldı. Öte yandan yükselişe neden olan bir diğer unsur da uluslararası piyasalarda hisse senetlerinin yükselişi.

Altcoin piyasasında hızlı yükseliş kaydedildi

İlk 10 kripto para birimi arasında Çokgen (MATIC) %10 artışla 1,35 dolara çıkarak popüler bir altcoin oldu. BNB’nin fiyatı İyileşme devam ederken son 24 saatte %7,5 artışla 320 dolara yükseldi.

İlk 100 kripto para arasında son 24 saatte en çok yükselen altcoinler şöyle: TALİMATLAR (% 18.7), Umut sahibi olmak (% 18.49), BM (%17,5). Şimdiye kadar, ilk 100’de negatif kripto para birimi yok.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın